Що IP-адреса розповідає про користувачів?

IP-адреса є одним з найпоширеніших інтернет-термінів, але мало хто знає, що це таке. Ще менше користувачів у курсі того, яку інформацію можна отримати з її допомогою. У Business Insider дізналися, що може розповісти IP-адреса зацікавленим людям.

Найпростіше за нею визначити місце розташування користувача. Але є і хороша новина: якщо користувачі підключені до мережі загального доступу, за IP-адресою точне місце розташування визначити не можна. Наприклад, можна надіслати лист з домашньої електронної пошти, а одержувач за IP-адресою відправника з легкістю дізнається місто, з якого воно було відправлено. Але малоймовірно, що він зможе отримати доступ до будь-якої іншої особистої інформації – максимум місто і вулицю.

Сама по собі IP-адреса не може поділитися ще якоюсь інформацією про користувача, крім місця, де він міг бути в певний час. Але хакери можуть переглядати онлайн-активність, пов’язані з конкретною IP-адресою. Потім вони об’єднують всю зібрану інформацію про людей або навіть про одну людину, яка має доступ в інтернет з цієї адреси.

Канадський офіс комісаріату конфіденційності (ОРС) розповів, якого роду інформацію він може отримати за допомогою IP-адреси власної мережі. Дослідники використовували спеціальну пошукову машину, щоб знайти інформацію про людей, які працювали в інтернеті через неї.

OPC також провів експеримент, у якому він використовував IP-адресу людини, котра редагувала статтю у Вікіпедії (ці IP-адреси є загальнодоступними). Експерти ввели ці дані у свою пошукову систему. Компанія отримала таким чином всю інформацію про історію запитів користувача.

OPC пояснив, що за допомогою цієї тактики неважко отримати портрет користувача мережі. Або, в теорії, будь-який провайдер може з’ясувати багато нового про діяльність своїх абонентів, а будь-яка рекламна мережа може пов’язати конкретну IP-адресу з великою кількістю онлайн-активностей окремого споживача і протягом довгого часу використовувати ці дані в цілях реклами.