Середа, 17 Липня, 2024

З’ясували причину, чому користувачі смартфонів дратівливі

Науковці з Університету Ноттінгем Трент встановили оду з причин поганого настрою сучасної людини. Це смартфон, а точніше – постійний потік повідомлень у ньому. Близько третини з них формують негативні емоції, змушують почуватися вороже, роздратовано, боязливо та соромно. Усі ці відчуття посилюються, щойно власник бере до рук свій телефон.

За даними дослідників, основними поглиблювачами негативного настрою є повідомлення, які стосуються роботи, програмних апдейтів та доступності Wi-Fi.

«Очевидно, що соціальні повідомлення роблять людей щасливими. Але коли вони отримують багато робочих або машинних сповіщень, виникає протилежний ефект», – розповідає дослідник Ейман Каньйо.

Для того щоб зробити свій висновок, учені залучили 50 добровольців, за якими спостерігали впродовж п’яти тижнів. За цей час піддослідні загалом отримали більше півмільйона сповіщень. Вони також мали заповнювати щоденник свого самопочуття тричі на день.

Вимкнення сповіщень допомагає не лише втримати актуальний настрій, а й приносить користь для здоров’я. Команда з Університету Карнегі-Меллон спільно з іспанською телекомунікаційною компанією Telefonica провели минулого року дослідження, яке показало, що достатньо вимкнення телефонних повідомлень на короткий час.

Експеримент учених стартував у 2015 році. Його організатори спробували знайти 30 осіб, які б могли заблокувати спливаючі повідомлення на своєму смартфоні на тиждень, але охочих не виявилося. Вдалося домовитися про їхнє відключення тільки на добу.

Спостереження показало, що учасники експерименту, з одного боку, менше відволікалися і були більш продуктивними. Але деякі з них без повідомлень відчували себе ізольованими і через це більш стурбованими. Відзначається, однак, що така тривога не переростала в тривалий стрес.

Дві третини учасників заявляли, що після закінчення експерименту стануть більш вибірково підходити до питання спливаючих повідомлень і змінять налаштування. Вони відзначали, що досвід їм сподобався.

А ще стало відомо, що американське місто готове змінити назву, аби в ньому з’явився Amazon. Найвпливовіша людина планети цього року – Джеф Безос – саме підбирає місце для нової штаб-квартири свого джерела доходу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися