Неділя, 16 Червня, 2024

Скільки коштує одне розблокування смартфона

Чи знали ви, що кожне розблокування вашого смартфона обходиться в реальні гроші? Навіть така невелика річ, як дотик до екрана, також має свою ціну. Користувач Люк Вробескі підрахував цю цікаву економіку для майбутнього iPhone X – це один з найдорожчих телефонів сьогодні, який коштує приблизно $1149 у топовій комплектації.

розблокування

У середньому ми розблоковуємо свій смартфон 80 разів на день і користуємося ним упродовж 14 годин. За цей час ми робимо майже 2600 дотиків до його екрана. Тобто щогодини телефон розблоковують 5,7 раза та під час одного сеансу використання роблять 32 дотики.

Маючи такі цифри, Вробескі розрахував вартість кожного дотику та розблокування для iPhone X за рік користування ним. Вийшло, що денний «пробіг» телефона обходиться його власникові у $3,14. Кожне розблокування при цьому коштує $0,04, а кожен дотик – $0,0012.

Смартфон iPhone X надійде в продаж тільки на початку листопада, проте китайські експерти вже підрахували приблизну вартість його деталей. Старша версія смартфона з 256 ГБ пам’яті обходиться Apple в $412,75, тоді як у магазинах продаватиметься за $1149.

Найдорожчим компонентом iPhone X є дисплей OLED діагоналлю 5,8 дюйма виробництва Samsung, який коштує $80. Модуль на 256 ГБ флеш-пам’яті від Toshiba має цінник $45, а 3 ГБ оперативної пам’яті додають ще $24. Нова 10-нанометрова система на чипі Apple A11 Bionic, яку виготовляє TSMC, коштує $26. 3D-сенсор обходиться в $25, скло на лицьовій панелі додає до суми ще $18. Модем від Qualcomm або Intel вимагає $18. Акумулятор для iPhone X коштує всього $9. У цю суму не входять витрати на виробництво, логістику, а також на дослідження й розробку.

Тим часом власники Android можуть безплатно отримати iPhone X, перетворивши на нього свій смартфон. Програміст під ніком Idoideas виклав у своєму акаунті на GitHub додаток XOutOf10, який дозволяє симулювати флагман iPhone майже на будь-якому Android. Для роботи симулятора необхідно мати щонайменше Android 6.0 Marshmallow або вище. Розробник також попереджає власників гаджетів з Oreo, що характерна особливість десятого iPhone ховатиметься в них щоразу, як вони розширять статусний рядок. Це пов’язано з обмеженнями програмного інтерфейсу Android API, які встановила Google.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися