Адаптивна яскравість та адаптивна батарея: розкрито деталі роботи найцікавіших функцій Android Pie

Продакт-менеджер Бен Поїшз, який очолює команду розробників інтелектуальних функцій Android, розповів, як працюють «адаптивна яскравість» та «адаптивна батарея».

У дев’ятій версії Android розробники запровадили штучний інтелект майже всюди, з регулюванням яскравості та споживанням батареї включна замовчуванням та працюють у фоні автоматично. До сьогодні не було відомо, як саме використовується штучний інтелект та машинне навчання в цих двох найцікавіших функціях Android Pie, але розробники з Google розкрили інформацію про це.

Продакт-менеджер Бен Поїшз, який очолює команду розробників інтелектуальних функцій Android, розповів, як працюють «адаптивна яскравість» та «адаптивна батарея».

«Адаптивна батарея»: мінус 5% процесора

Функція «адаптивна батарея» аналізує, які додатки в смартфоні використовуються найчастіше, та намагається тримати їх в оперативній пам’яті. Інші вона вивантажує з «оперативки», що має зменшувати використання процесора і, відповідно, споживання батареї. Завдяки інтелектуальній системі аналізу використання додатків «адаптивна батарея» досягає таких результатів:

  • 30% зменшення в кількості пробуджень процесора для обслуговування додатків;
  • 5% зменшення у загальному використанні процесора – одного з найбільших споживачів енергії;
  • 15% зменшення використання процесора для деяких типів додатків;
  • 10% зменшення фонового пересилання даних, для деяких додатків цифра сягає 20%.

«Адаптивна яскравість»: на 10% менше підлаштувань

Функція «адаптивна яскравість» намагається підібрати оптимальну яскравість дисплея при поточному освітленні. Вона вчиться в користувача, спостерігаючи за тим, які рівні яскравості він виставляє при тому чи іншому рівні фонового світла. Потім функція починає регулювати яскравість автоматично. Розробники кажуть, що для повного навчання системи необхідний приблизно тиждень, але і після цього система продовжує вчитися.

Штучний інтелект дозволив «адаптивній яскравості» зменшити кількість ручних налаштувань підсвічування дисплея на 10%. Також, за опитуваннями, користувачі залишаються більш задоволеними результатами, порівняно із системою авторегулювання яскравості в попередніх версіях Android. Усе тому, що штучний інтелект намагається тримати екран трохи яскравішим, ніж потрібно в дану мить. Користувачам здається, що дисплей стає більш насиченим кольорами та привабливішим.

Незалежно від Android

Моделі штучного інтелекту, які використовуються в опціях «адаптивна яскравість» та «адаптивна батарея», незалежні від оновлень самого Android. Розробникам не потрібно чекати випуску, наприклад, Android 9.1, щоб внести якісь поправки у роботу цих функцій. Закладені в них моделі роботи зберігаються у файлі APK під назвою Device Health Services. Це також дозволяє виробникам смартфонів Android використовувати власні моделі роботи систем штучного

інтелекту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я