Аеропорти хочуть перетворити дронів на пастухів для пташиних зграй

Розпочати роботу в цьому напряму науковців підштовхнув інцидент, відомий як «Диво на Гудзоні». У 2009 році літак US Airways Flight 1549 на малій висоті зіткнувся зі зграєю птахів, які вивели з ладу обидва його двигуни. Літак під керівництвом Чеслі Салленбергера здійснив посадку на річку Гудзон.

Заборона на використання дронів у зоні аеропорту скоро може зникнути для деяких моделей. Це будуть автоматичні літальні апарати, які відлякуватимуть зграї птахів. Від ручного керування відмовилися через те, що людина більш схильна допускати помилки, що може призвести до зіткнення з літаком.

Учені Каліфорнійського технологічного інституту розробили алгоритм, який дозволяє безпілотним літальним апаратам самостійно направляти зграї птахів в потрібному напрямку. Розпочати роботу в цьому напряму науковців підштовхнув інцидент, відомий як «Диво на Гудзоні». У 2009 році літак US Airways Flight 1549 на малій висоті зіткнувся зі зграєю птахів, які вивели з ладу обидва його двигуни. Літак під керівництвом Чеслі Салленбергера здійснив посадку на річку Гудзон.

Комп’ютерна система фіксує, як формується зграя, як вона реагує на «загрози». Далі формується модель поведінки зграї, і дрони отримують відповідні команди управління.

Розробники вже успішно випробували дану систему, довівши, що один дрон цілком може впоратися зі зграєю у кілька десятків птахів. Зараз науковці хочуть знайти спосіб масштабувати своє рішення, щоб декілька автономних дронів могли керувати багатьма зграями птахів.