Чому інтернет та зв’язок в Україні ворогу не вдалося вимкнути – пояснює Держспецзв’язку

ворог не відмовиться від планів знищити українську комунікаційну інфраструктуру

Попри потужні кібератаки та фізичні пошкодження чи блокування ліній у деяких регіонах, зв’язок в Україні залишився працездатним під час війни. Телеком і досі залишається однією з головних цілей ворога. А у Держспецзв’язку пояснили, чому український інтернет та мобільний зв’язок виявилися такими стійкими.

На цьому тижні український телеком зазнав потужної кібератаки – вона вивела з ладу одного з найбільших провайдерів фіксованого інтернету в Україні. Доступність вузлів його мережі впала до 13% порівняно з довоєнним рівнем, за даними Netblocks.

Задля збереження мережевої інфраструктури та продовження надання сервісів військовим та користувачам критичної інфраструктури, цей провайдер тимчасово обмежив надання послуг для більшості приватних користувачів та бізнес-клієнтів. Фахівцям вже вдалося відновити нормальну роботу та надання послуг населенню.

Останніми тижнями також відбувалися кібератаки на українських провайдерів, а ще жертвою став міжнарожний супутниковий оператор.

Голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь розповів одну з причин стійкості українського телекому:  «Зв’язок в Україні неможливо відключити, перебивши кабель. Українські мобільні оператори доклали чималих зусиль для забезпечення стабільної роботи мереж. За попередні два роки були здійснені серйозні інвестиції, вкладені значні кошти для резервування ліній та забезпечення їх максимально швидкого відновлення.»

За його словами, злагоджена робота фахівців операторів, волонтерві та інших, які часто працюють під кулями, вдається забезпечити роботу мереж. Хоча на ще є низка міст, які зараз залишаються без зв’язку. Серед них – Бердянськ і Мелітополь.

Чиновник наголошує, що ворог не відмовиться від планів знищити українську комунікаційну інфраструктуру.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я