Аналітики оцінили, скільки заробляє YouTube, та кажуть, що Google змушена буде скоро розкрити офіційні дані

Ми вважаємо, що Google надасть цифру для YouTube якщо не цього року, то наступного

За час існування найбільшого відеосервісу планети YouTube його представники не називали офіційних даних про прибутки. Аналітик компанії R.W. Baird Колін Себастіан зробив власну оцінку його доходів. Він також каже, що в нинішніх умовах Google буде змушена найближчим часом розкрити офіційні дані.YouTube

За прогнозами Себастіана, YouTube заробить у 2018 році на демонстрації реклами приблизно $15 млрд. Він також вважає, що нинішня таємничість холдингу Alphabet, який володіє відеосервісом, шкодить заробіткам. Тому скоро можуть з’явитися офіційні цифри.

«Ми вважаємо, що Google надасть цифру для YouTube якщо не цього року, то наступного», – говорить аналітик.

Як приклад експерт наводить Amazon, яка спершу також не розкривала прибутковість свого головного джерела доходів – підрозділу Amazon Web Services. Довгий час виглядало так, що Amazon залишалася безприбутковим бізнесом з продажу товарів. Ситуація змінилася після запуску непрофільного проекту хмарної інфраструктури Amazon Web Services. Нині його використовує значна частка інтернету.

Amazon роками не розкривала дані про прибутки свого хмарного підрозділу. Себастіан у 2013 році прогнозував, що компанія при цьому заробляє $1,5 млрд на рік. У 2015 фірма вирішила зробити дані про доходи публічними, що зробило її ще привабливішою в очах інвесторів та рекламодавців. Це підштовхнуло вгору курс її акцій та дозволило наростити доходи.