Вівторок, 21 Травня, 2024

Аналіз Twitter дозволив науково встановити, що понеділок – найгірший день

Вам не здається, що понеділок – найгірший день тижня, він насправді виявився таким. Це стверджують дослідники з Центру складних систем при Університеті Вермонта, які проаналізували мільйони твітів починаючи з 2008 року. З допомогою Twitter з’ясувалося, що гарний настрій зазвичай досягає піку в суботу, а потім починає знижуватися.

Twitter

Учені проаналізували 50 мільйонів записів у Twitter, що становить близько 10% всього трафіку цього сервісу. Вони призначили 10 тисячам емоційних слів бали радості – від 1 до 9. Далі залишалося лише просканувати базу твітів автоматичними засобами та підрахувати загальну кількість балів у той чи інший день, щоб дізнатися, наскільки він є радісним.

З’ясувалося, що рівень радості у понеділок найнижчий – 5,96 бала. Але вже у вівторок він суттєво зростає – до майже 6,0 бала. Після цього наш настрій день за днем покращується до суботи, коли він досягає піку приблизно у 6,04 бала. Далі наше самопочуття починає погіршуватися – у неділю настрій падає до приблизно 6,03 бала.

Стиль записів, а також те, як часто ми їх публікуємо, буквально кричить про нашу особистість. Зміст самих записів при цьому розповідає менше інформації. Дослідження, в якому взяли участь 555 користувачів Facebook у США, виявило, що екстраверти зазвичай пишуть у мережі про свою соціальну активність і повсякденне життя та роблять це досить часто.

Люди з низькою самооцінкою, як правило, розповідають про свого романтичного партнера. Невротики шукають можливості переконатися у своїй цінності або привернути увагу. А нарциси постійно хваляться досягненнями або хвалять свою дієту та спортивний режим.

Не обійшли увагою і любителів селфі – дослідження показують, що ті, хто постійно постить автопортрети, є самозакоханими та схильними до психопатії. А ті, хто не може викласти знімки без обробки у «фотошопі», мають низьку самооцінку.

Дивна річ: гнівна тирада у Facebook чи твіт після сварки полегшує наше самопочуття. Ми часто користуємося соцмережами, як персональним психотерапевтом. Але чи дійсно такі пости корисні для психологічного здоров’я чи вони, можливо, лише погіршують ситуацію? Експерти Центру психічного здоров’я та гендерних проблем в Мехіко запустили соціальну кампанію, яка попереджає громадян про те, що Facebook не може замінити належну психологічну допомогу.

Утім, користь від публікації своїх думок у соцмережах, можливо, є. Дослідники шукають способи відстежувати статуси або повідомлення в Twitter, які можуть вказувати на суїцидальні настрої користувачів. А австралійський інститут Black Dog, який є світовим лідером у дослідженні психічних розладів, упродовж двох місяців проводив експеримент. За допомогою комп’ютерної програми дослідники відстежували у твітах користувачів фрази та окремі слова, які могли вказувати на наміри скоїти самогубство.

За допомогою програми дослідники змогли виявити тривожні дописи. При цьому результати, отримані комп’ютером, і висновки експертів практично збігались. На їхню думку, уже скоро програмне забезпечення зможе самостійно визначати користувачів, які потребують негайної допомоги, і повідомляти про них лікарям чи родичам.

Небажання спілкуватись у соціальних мережах також може свідчити про проблеми психологічного характеру. В одному дослідженні вчені за допомогою зв’язаного з Bluetooth додатка визначали моделі онлайн-поведінки молодих людей. Коли користувачі менше спілкувались зі своїми друзями в соцмережах або видаляли свої акаунти, це в багатьох випадках було ознакою депресії.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися