Вівторок, 12 Грудня, 2023

Google спростила відеодзвінки на Android

На смартфонах з операційною системою від Google буде простіше робити відеодзвінки завдяки Google Duo. Пошуковий гігант тісніше інтегрував цей месенджер зі стандартними додатками Android «Телефон», «Контакти» та «Повідомлення».

Android

Оновлення Google Duo вже доступне для смартфонів Pixel і Pixel 2, а також лінійок Android One і Nexus. Google працює також з операторами та виробниками над випуском апдейту для інших моделей смартфонів.

Відтепер опція відеодзвінка відображається в додатках «Телефон», «Контакти» та «Повідомлення» для контактів, які вже використовують Google Duo. Щоб опція працювала, треба, щоб Google Duo був інстальований в обох користувачів – і в того, хто телефонує, і в того, хто приймає дзвінок.

 

 

Також Google оголосила про підтримку стандарту ViLTE (Video over LTE) для відеодзвінків. Якщо мережа оператора його підтримує, то для дзвінка буде використовуватися саме він без використання серверів Google Duo.

Додаток для відеодзвінків Duo замінив з 1 грудня 2016 року Hangouts у пакеті обов’язкового до попереднього встановлення програмного забезпечення від Google у складі операційної системи Android.

Duo заснований на стандарті Web Real-Time Communication (WebRTC), який дозволяє передавати голос, відео та файли без додаткових плагінів. У ньому інформація шифрується на стороні клієнта, хоча не варто забувати, що ключі шифрування видають сервери Google.

Офіційно Duo призначений для смартфонів. Проте можна завантажити файл APK та використати свій зареєстрований телефонний номер. Додаток майже не потребує налаштування. Після завантаження відразу вмикається фронтальна камера. Під зображенням розташовано всього дві великі кнопки: «Відеодзвінок», що викликає список контактів, та кнопка контакту, який викликався останнім.

Єдиний спосіб спілкування у Duo – подзвонити по відеолінії. Більш того, подзвонити з вимкненою камерою – як звичайний голосовий дзвінок – також не вийде. Залишити текстове повідомлення в ньому не можна. Останнє робить програма Google Allo.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися