Вівторок, 16 Квітня, 2024

Android 11 заблокує додаткам повний доступ до файлової системи

В Android 11 пошуковий гігант Google втілить те, що йому не вдалося в Android 10. Це обмеження повного доступу додатків до файлової системи. Частково заборону знімуть у 2021 році.

Обмежене сховище (Scoped storage) – принцип роботи додатків, за яким вони мають доступ лише до власних папок та спільних системних папок, таких як «Завантаження».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram: https://t.me/techtodayua

За новими правилами, в Android 11 додатки втратять дозвіл MANAGE_EXTERNAL_STORAGE на доступ до всіх файлів у пам’яті смартфона. Якщо програмі дійсно буде потрібен такий доступ, розробнику доведеться проходити ретельнішу перевірку в Google.

Використовувати дозвіл MANAGE_EXTERNAL_STORAGE зможуть файлові менеджери, додатки для резервного копіювання, антивіруси, додатки редагування документів.

Скористатися повним доступом до файлів не зможуть програми, які потребують доступу до медіафайлів, а також які дозволяють користувачам вибирати індивідуальні файли вручну.

Навіть ті програми, яким потрібен повний доступ до файлів в Android 11, не зможуть його отримати до 2021 року. Google пояснює таке рішення коронавірусом, не уточнюючи детальніше. Одна із можливих причин – програмісти Google не встигають реалізувати повний доступ у 2020 році.

Протягом цього часу Google рекомендує розробникам додатків для наявності повного доступу розробляти програми з використанням програмного інтерфейсу Android 10 (API 29). Тим, кому достатньо обмеженого сховища, можуть оновити свої додатки до сучасного API 30.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися