Apple дозволила ремонтникам у Європі отримувати оригінальні компоненти для iPhone

Приєднатися до Independent Repair Provider Program може будь-який ремонтник

Apple розширила свою програму Independent Repair Provider Program, за якою приватні ремонтники можуть отримувати оригінальні компоненти для ремонту iPhone. Раніше для цього ремонтники повинні були отримати статус авторизованого сервісного центру Apple Authorized Service Provide (AASP).

Програма Independent Repair Provider Program працює вже близько року в США, де нею скористалося 140 підприємств із 700 точками ремонту. В Apple називають це успіхом і тому розширили дію програми на Канаду та Європу. Скористатися пропозицією можуть бізнесмени в 32 європейських країнах.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram: https://t.me/techtodayua

В офіційному прес-релізі компанія не наводить точний перелік цих держав. Сторінка перевірки участі сервісного центру в програмі Independent Repair Provider Program поки що також не оновилася – можна вибрати лише майстерні в США.

Приєднатися до Independent Repair Provider Program може будь-який ремонтник, але він повинен отримати сертифікат від Apple. Для цього необхідно скласти екзамен. Також до самого сервісного центру висувається кілька вимог з розміщення та використовуваних інструментів.

Хоча програма Independent Repair Provider Program виглядає привабливо, вона обмежує свободу сервісних центрів. Наприклад, вони не можуть вільно вибирати постачальників.

Також продовжує розвиток мережі авторизованих сервісних центрів, яких нині у світі нараховується п’ять тисяч.

Apple відома тим, що усіляко намагається унеможливити користувачам та сервісним центрам ремонт своїх девайсів: вона лобіює відповідні закони, блокує роботу неофіційних комплектуючих та вводить процедури ремонту, без яких техніка не працюватиме і які доступні лише обраним.

Також Apple постійно підвищує ціни на ремонт своїх продуктів, а також перешкоджає ремонту в сторонніх сервісах. Apple є головним лобістом проти прийняття закону про право на ремонт.

Ще Apple «плаче», що ремонти збиткові, й одна з причин у тому, що компанія продає користувачам право на проведення ремонту трохи дешевше, ніж звичайно. Це право називається програма AppleCare+, за яку потрібно віддати від $29 до $199. Якщо заплатити ці гроші, вартість ремонту суттєво знижується і складає від $99 до $249. Наприклад, у разі необхідності замінити розбитий екран iPhone XS Max наявність AppleCare+ дозволяє витратити лише $29, однак сама AppleCare+ коштує $199. І Apple жаліється, що не заробила $101, адже заміна екрана без цієї програми обходиться користувачеві в $329.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я