Android 8.0 Oreo – Google розкрила таємниці нової ОС

Розробники попрацювали і над технічною частиною системи – за їхніми тестами, смартфон Pixel з Android 8.0 Oreo став вмикатися вдвічі швидше.

Пошуковий гігант випустив нову версію своєї мобільної операційної системи Android. Восьмий випуск називатиметься на честь печива Oreo – компанія продовжила традицію іменування на честь солодощів. Окрім цього, майбутня Android 8.0 Oreo готує кілька цікавих функцій.

Одним з найпомітніших нововведень смартфонів з Android 8.0 Oreo буде функція Notification Dots. Її суть зводиться до того, що читати повідомлення від додатка можна, потримавши палець на його ярлику. Система не буде запускати саму програму, а виведе бульбашку зі змістом повідомлення.

Також стандартною можливістю стане функція «картинка в картинці». Подібна вже тривалий час доступна в телефонах деяких виробників. З нею можна буде зменшити розмір відео та розмістити його в кутку екрана. Так можна буде одночасно продовжити дивитися ролик та виконувати інші дії. Однак згорнути будь-який відеоплеєр не вийде – він повинен підтримувати функцію «картинка в картинці». Доведеться почекати, поки розробники оновлять свої додатки.

Серед інших нововведень восьмої версії – перероблені емотикони, яких до того ж стало на 60 штук більше. Google також спростив меню, щоб було легше шукати потрібні пункти.

Розробники попрацювали і над технічною частиною системи – за їхніми тестами, смартфон Pixel з Android 8.0 Oreo став вмикатися вдвічі швидше. При цьому його акумулятора вистачає на довше – нова ОС обмежує фонову активність додатків.

Крім того, Google удосконалив систему захисту Google Play Protect. Вона автоматично сканує додатки та ОС в пошуках шкідливих програм. Ця опція також допомагає шукати девайс у разі його втрати.

Серед інших корисних змін можна відзначити функцію автоматичного введення логінів з паролями та підтримку опції Instant Apps, яка дозволяє запускати додатки без їхньої попередньої інсталяції. Ще у восьмій версії з’явилися адаптивні ярлики та «розумне» виділення тексту Smart Text Selection, яке розпізнає номери телефонів, адреси електронної пошти тощо.

Вихідні файли Android 8.0 Oreo вже доступні розробникам на порталі Open Source Platform (AOSP). Гаджети Pixel і Nexus 5X/6P, а також планшет Pixel C і плеєр Nexus Player першими отримають цю операційну систему – прошивка для них проходить фінальні етапи тестування. Випуск восьмого Android для пристроїв інших виробників залежатимуть від самих вендорів.