Google вбудувала автовідтворення відео в пошуку на Android

Нова функція не просто вирізає перші шість секунд ролика – вони не завжди показують зміст усього відео

Щоб дізнатися зміст того чи іншого відео під час пошуку на смартфоні, не потрібно буде відкривати сам ролик. Google вбудувала в пошук функцію автоматичного відтворення фрагмента відеоролику. Для початку ця функціональність поширюватиметься лише на Android у США. Якщо тестування пройде вдало, вона з’явиться на інших платформах та країнах.

Google

Тепер у результатах пошуку відображаються не статичні картинки з кадрів відео, а 6-секундні кліпи без звуку. У компанії розповіли, що ця функція запущена для всіх відео, а не тільки для роликів YouTube. При цьому для щойно завантажених відео будуть відображатися картинки – відеофрагменти будуть показуватися не відразу, тому що серверам потрібен час для обробки.

Нова функція не просто вирізає перші шість секунд ролика – вони не завжди показують зміст усього відео. Вона працює на основі машинного навчання: алгоритм Google аналізує відео цілком, а потім вирішує, який фрагмент вибрати для показу. При цьому він не враховує запит користувача, а орієнтується на зміст відео. Розробники нині працюють над цим аспектом.

На даний час нова функція запущена тільки в мобільних додатках Google Chrome для Android. За замовчуванням оглядовий уривок відтворюється лише в тому разі, якщо на пристрої використовується Wi-Fi. Активувати відеопрев’ю в мобільних мережах або відключити цю функцію можна в настройках програми. Також наголошується, що прев’ю не містять рекламу.

Раніше існувала тестова функція, де автоматичне відтворення відео відбувалося праворуч від пошукових результатів, особливо якщо користувач шукав фільми або музику з кліпами. Вона відображала головним чином відео з YouTube.