Середа, 29 Травня, 2024

Android Oreo отримав функцію, з якою телефон завантажиться під час збою

На гаджетах трапляються збої, коли ОС не може завантажитися і починає циклічно перезавантажуватися – це так званий бутлуп. Часто він відбувається під час оновлення ОС. Нині власники Android у таких випадках можуть лише віднести смартфон до сервісного центру або перепрошити девайс самостійно. Нова версія Android Oreo отримала функцію Rescue Party, яка допоможе відновити апарат у разі бутлупів.

Android Oreo

Rescue Party самостійно визначає, що смартфон не може завантажитися до нормального стану. Після цього вона пропонує кілька сценаріїв для відновлення працездатності девайсу. Який саме зміст цих сценаріїв та що вони виконують – Google поки не розкриває. Якщо ж вони не допоможуть, система запропонує користувачеві увійти в режим відновлення та виконати скидання апарата до заводських налаштувань.

Поштовхом до активації Rescue Party є перезапуск системного процесу system_server. Функція спрацює, якщо він перезапуститься понад 5 разів за 5 хвилин. Окрім цього, опція запустить відновлення, якщо один із системних додатків, які працюють постійно, видасть збій понад 5 разів за 30 секунд.

Для роботи Rescue Party не потрібне спеціальне апаратне забезпечення в смартфоні. Вона працює на програмному рівні, і нею можна скористатися на будь-якому смартфоні під управлінням Android Oreo. У цій ОС функція активована за замовчуванням – вмикати її заздалегідь не потрібно.

Розробники попрацювали і над технічною частиною системи – за їхніми тестами, смартфон Pixel з Android 8.0 Oreo став вмикатися вдвічі швидше. При цьому його акумулятора вистачає на довше – нова ОС обмежує фонову активність додатків.

Крім того, Google удосконалив систему захисту Google Play Protect. Вона автоматично сканує додатки та ОС в пошуках шкідливих програм. Ця опція також допомагає шукати девайс у разі його втрати.

Серед інших корисних змін можна відзначити функцію автоматичного введення логінів з паролями та підтримку опції Instant Apps, яка дозволяє запускати додатки без їхньої попередньої інсталяції. Ще у восьмій версії з’явилися адаптивні ярлики та «розумне» виділення тексту Smart Text Selection, яке розпізнає номери телефонів, адреси електронної пошти тощо.

Вихідні файли Android 8.0 Oreo вже доступні розробникам на порталі Open Source Platform (AOSP). Гаджети Pixel і Nexus 5X/6P, а також планшет Pixel C і плеєр Nexus Player першими отримають цю операційну систему – прошивка для них проходить фінальні етапи тестування. Випуск восьмого Android для пристроїв інших виробників залежатимуть від самих вендорів.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися