Неділя, 3 Березня, 2024

З 1 вересня дрони DJI Spark перестануть літати, якщо їх не оновити

Китайська компанія DJI, яка є одним з найбільших виробників квадрокоптерів, поставила жорстку умову користувачам моделі Spark. Вони мають встановити на коптер свіжу прошивку, інакше з 1 вересня машина відмовлятиметься літати. Так виробник хоче виправити баг існуючої прошивки, на якій девайс раптово вимикається в повітрі та падає.

Spark

В офіційному блозі компанія повідомила: «DJI прийняла рішення на користь обов’язкового оновлення прошивки з метою максимальної безпеки польотів і надійності продукту — ці параметри ми вважаємо своїми найвищими пріоритетами». Компанія може вимкнути свої дрони віддалено, оскільки вони працюють лише через фірмовий додаток DJI.

Проблема у дрона Spark стосуються роботи системи управління акумулятором і живленням. З нею зіткнулася лише невелика кількість власників.

Власники Spark можуть встановити останню прошивку як через мобільний додаток DJI Go 4, так і за допомогою настільної програми DJI Assistant 2 при підключенні апарата до ПК.

Подібні проблеми у прошивках сучасних дронів, на жаль, не є чимось незвичайним. Наприклад, подібні, але більш серйозні, апаратні помилки призвели до того, що GoPro довелося відкликати свої дрони Karma у минулому році.

DJI є лідером на ринку споживчих дронів для відеозйомки і найбільш впізнаваною маркою в індустрії. При цьому колишні продукти компанії мали подібних серйозних проблем.

Раніше DJI погрожувала суттєво обмежити функціональність своїх дронів, якщо їхні власники не розкриють інформацію про себе. Це рішення загрожувало володарям дронів ціною від $1,5 до $3 тисяч. Погроза DJI полягала в тому, що машини ціною до трьох тисяч доларів не зможуть літати на повну, а також відправляти відео та фото через вбудовану камеру, якщо власники не зареєструвалися на фірмовому сайті у відведений термін. Таку вимогу у компанії пояснюють хвилюванням про безпеку польотів та використання дронів.

Державіаслужба України пропонує ввести реєстрацію всіх безпілотників масою понад 250 грамів. Це нововведення стане реальністю, якщо влада ухвалить «Концепцію регулювання напряму безпілотних повітряних суден». Саме її Державіаслужба пропонує для регулювання польотів дронів.

Чиновники авіаційної адміністрації пропонують розділити безпілотники на два види. Перший вид класифікуватиме дрони за максимальною злітною масою. Усього буде чотири вагових класи: нульовий – до 0,25 кг, перший – від 0,25 до 20 кг, другий – від 20 до 150 кг і третій – понад 150 кг.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися