Субота, 2 Грудня, 2023

Android починає перехід на 64 біти

На Android за кілька років може відбутися такий же апокаліпсис додатків, як на iPhone. Google змушує всіх розробників впровадити підтримку 64-бітного режиму до серпня 2019 року. Починаючи з 2018 року також додатки повинні будуть мати основною платформою Android 8.0 Oreo.

Підтримка 64-бітних додатків у Android існує ще з часів Lollipop, яка вийшла у 2015 році, однак вона не була обов’язковою. Починаючи з 2019-го додатки вже не зможуть покладатися виключно на 32-бітний режим. При цьому переходити виключно на 64-бітний код не потрібно.

Окрім зміни розрядності додатки, починаючи із серпня 2018 року, повинні будуть за основу брати програмний інтерфейс Android Oreo. Така вимога змушує розробників використовувати останні доступні новинки програмного інтерфейсу. У майбутньому кожного року вимога до базового програмного інтерфейсу зростатиме.

Цього року з виходом iOS 11 на iPhone позбулися 32-бітного режиму – у ЗМІ це назвали «апокаліпсисом додатків». Ця версія ОС знищила близько 187 тисяч додатків – це приблизно 8% від загальної кількості в App Store. Постраждали всі програми, які тривалий час не оновлювалися та залишалися 32-бітними, адже операційна система iOS 11 підтримує виключно 64-бітні додатки. Запустити на ній 32-бітну утиліту неможливо.

Apple почала натякати на зміну розрядності своїх програм кілька років тому. Саме тоді iOS вперше почала підтримувати 64-бітне програмне забезпечення. Спершу Apple заохочувала розробників переписувати свої утиліти з підтримкою 64 біт. Але також можна було запускати 32-бітні програми. Згодом компанія почала попереджати, що відмовляється від застарілого режиму.

Переробка програми з 32-бітного на 64-бітний код вимагає різної складності. В одних випадках це година-дві роботи над кодом, в інших – майже повне переписування. Це особливо стосується старих додатків, які тривалий час не оновлювалися. Розробники таких можуть взагалі вирішити, що не варто витрачати зусилля на апдейт.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися