Субота, 2 Березня, 2024

Android скоро почне захищати від шпигування за вами з допомогою Apple AirTag

Якщо потрібно відстежити переміщення людини в будь-якому місті планети, можна скористатися гігантською агентурною мережею власників смартфонів iPhone та інших девайсів Apple. Адже вони утворюють глобальну пошукову мережу Apple FindMy, а пристрій AirTag є дешевим трекером. Користувачі Android виявлялися майже беззахисними перед таким способом шпигування за ними. Але скоро Android почне захищати від AirTag.

Нещодавно Android-дослідник Мішаал Рахман поділився скріншотами сповіщень Android про невідомі трекери. Ця функція, яка планується до запуску пізніше цього літа, призначена для сповіщення користувачів про потенційно небажані трекер поблизу. Незалежно від того, чи був цей трекер створений Apple, Tile, Samsung чи іншим брендом.

Знімки екрана дають уявлення про те, як працюватиме ця функція, показуючи сповіщення про невідомі трекери та опції для перегляду більш детальної інформації або відхилення сповіщення.

Ця функція автоматично сповіщатиме користувачів, якщо їхній телефон виявить невідомий трекер, що рухається з ними. Користувачі зможуть побачити пристрій на карті, зрозуміти, де його бачили під час подорожі з ними, і відтворити звук на трекері, щоб допомогти його знайти. Якщо користувачі все ще стурбовані своєю безпекою, вони зможуть прочитати інструкції, щоб фізично вимкнути трекер і припинити оновлення  його місцезнаходження.

Раніше Google надав ручне сканування трекерів поблизу. Тож користувачі уже можуть шукати невідомі трекери, які можуть бути поруч із ними. Ця функція працює з багатьма широко використовуваними трекерами Bluetooth, включаючи Apple AirTags і всіма трекерами, сумісними з новою мережею Google Find My Device.

Ініціатива Google стосується не лише користувачів Android. Коли компанія об’єдналася з Apple, вона допомогла опублікувати нову галузеву специфікацію, в якій описано, як виробники Bluetooth-трекерів можуть розробити безпечніші трекери, сумісні з виявленням і сповіщеннями на Android та iOS, щоб допомогти боротися з небажаним відстеженням.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися