Вівторок, 28 Травня, 2024

Apple вчить iPhone визначати, що у нього згорів екран OLED

У OLED-екранів є проблема вигоряння і з переходом усіх типів електронних девайсів на цей тип дисплеїв вона набуватиме масовості. У Apple з’явився план, як компенсувати згорілі ділянки екранів iPhone і Apple Watch.

Проблема вигоряння дисплеїв існує з самого початку розвитку комп’ютерів. Воно трапляється, якщо зображення у певній частині екрану залишається незмінним. Вигоріла ділянка екрану постійно відображає помітний слід цього зображення навіть якщо дисплей показує щось зовсім інше.

На початку комп’ютерної ери придумали елегантний та простий вихід – використовувати заставку, щоб на CRT-екранах зображення постійно змінювалося. З переходом на LCD-екрани з їхнім збільшеним ресурсом необхідність у заставках зникла.

OLED-екрани мають низький ресурс – експеримент з iPhone X, Galaxy S7, Galaxy Note 8 показав, що спалити екран можна за 500 годин. Це приблизно 140 днів роботи по 3-4 години використання смартфона на добу. За особливо «вдалих» умов ресурс OLED може скласти всього 50 годин.

Apple отримала патент щодо методу компенсації вигоряння OLED. Пропозиції в документі дозволяють iPhone чи Apple Watch визначить наявність вигоряння, а потім змінювати те, що відображається на екрані. Там, де є вигоряння, дисплей буде тьмяніший за решту екрану. iPhone може налаштувати зображення на екрані таким чином, щоб ця частина була яскравішою за решту.

Наприклад, якщо певні пікселі використовуються частіше, ніж інші, або використовуються в ситуаціях, які, швидше за все, призведуть до надмірного старіння, як у середовищі з високою температурою, ці пікселі можуть старіти більше, ніж інші.

Як наслідок, ці пікселі можуть поступово випромінювати менше світла при однакових значеннях струму або напруги, фактично стаючи темнішими, ніж інші пікселі, коли отримують сигнал для того самого рівня яскравості.

Отже, завдання полягає в тому, щоб розпізнати або, можливо, просто передбачити, коли піксель або діапазон пікселів постраждає від вигоряння, а потім щось з цим зробити.

«Оскільки електронні дисплеї отримують дедалі вищу роздільну здатність і динамічний діапазон, вони також можуть ставати дедалі більш сприйнятливими до артефактів зображення через вигоряння пікселів, — каже Apple. – [Патент] стосується виявлення та компенсації артефактів вигоряння та/або старіння на електронному дисплеї».

Apple пропонує зменшити проблему, використовуючи статистику щодо використання дисплея та те, що вона називає серією «еталонних пікселів».

Apple говорить про вимірювання яскравості еталонних пікселів за допомогою датчика яскравості. Однак замість того, щоб використовувати якийсь зовнішній інструмент вимірювання, більшість патентів стосується вибору певних пікселів як еталонних.

iPhone або інший пристрій знає, що він надсилає на дисплей, тому програмне забезпечення може відстежувати або моделювати ефект вигоряння. Телефон може порівняти своє використання з попереднім аналізом і мати можливість визначити, що певний піксель згорів на роботі.

Після цього iPhone може компенсувати втрати, зменшивши яскравість пікселів у цій області або підвищивши її, щоб вони відповідали незмінним і, отже, яскравішим пікселям навколо них.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися