П’ятниця, 21 Червня, 2024

Анонімна мережа Riffle безпечніша за Tor

Напевне, багато хто з користувачів інтернету чув про браузер Tor, який забезпечує анонімний веб-серфінг у Мережі. Однак дослідникам з Массачусетського технологічного інституту все ж вдалося зламати систему Tor та ідентифікувати користувачів. Тепер у співпраці з ученими з федеральної політехнічної школи Лозанни фахівці показали власну анонімну мережу, котра отримала назву Riffle. Мережа, як запевняють розробники, забезпечує конфіденційність доти, доки хоча б один із її серверів залишається в безпеці. Принцип роботи Riffle полягає в тому, що сервери змінюють порядок повідомлень у міру їхнього отримання і відправлення до наступного сервера.

У Riffle використовується спеціальна техніка шифрування: при відправленні повідомлення з комп’ютера на нього накладається відразу кілька шарів шифрування з використанням відкритого ключа, і при проходженні через кожен із серверів знімається тільки один шар. Кінцевий пункт призначення і зміст повідомлення відомі лише останньому серверу, тому система залишається анонімною, поки в наявності хоча б один убезпечений сервер.

Важливим є і те, що даний метод дозволяє пересилати дані в десять разів швидше порівняно зі звичайною анонімною мережею. Це особливо важливо, коли вузлами в такій мережі виступають звичайні домашні комп’ютери користувачів.

На жаль, Riffle ще не готовий до масового використання. Точні строки виходу платформи залишаються невідомими.

Джерело: engadget.com

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися