Apple Airtag можна використовувати для шпигування за користувачами Android

AirTag став одним з найбільш очікуваних пристроїв Apple за минулі роки

Брелок AirTag для пошуку загублених речей від Apple піклується про безпеку користувачів iPhone. Його не вдасться використати як девайс для шпигування за переміщеннями власника “яблучного” смартфона. Однак його цілком реально використовувати для трекінгу переміщень власника Android.

Невеликі розміри AirTag дозволяють його непомітно розмістити в одязі чи аксесуарах людини, за якою потрібно шпигувати. Apple передбачила такий сценарій зловмисного використання та реалізувала функцію для iPhone, яка повідомляє про тривале перебування поруч з чужим брелоком AirTag.

Ця функція не працює на гаджетах Android. Коли власник девайсу з цією ОС тривалий час перебуває поруч з брелоком AirTag нічого не відбудеться. Єдина особливість, що може видати наявність AirTag – це 15-секундний тихий звук самого брелока після трьох днів неактивності.

Теоретично, якщо користувач Android, за яким шпигують з допомогою AirTag, не почує цей звук, його переміщення можна буде відстежувати поки не розрядиться батарейка бролока. Це приблизно рік роботи.

Раніше експертам з кібербезпеки вдалося зламати самі AirTag менш, ніж через 10 днів після їхньої презентації. Вони змогли замінити посилання на офіційний сервіс Apple посиланням на шкідливий сайт. Це відкриває шлях до фішингу та іншої незаконної активності.

Підписуйтесь на наш Telegram.

AirTag став одним з найбільш очікуваних пристроїв Apple за минулі роки. Перша інформація про його розробку почала з’являтися в 2019 році. Початково Apple планувала його випустити того ж року.