Неділя, 19 Травня, 2024

Apple попереджає користувачів у 92 країнах про атаку на iPhone

Apple надіслала попередження про загрозу користувачам iPhone в 92 країнах у середу, попереджаючи їх, що їх можуть вже атакувати наємні шпигунські атаки.

Компанія повідомила, що вона надіслала попередження особам в 92 країнах о 12:00 за тихоокеанським часом у середу. Повідомлення не розкривало ідентичності нападників або країн, де користувачі отримали повідомлення.

“Apple виявила, що ви стали об’єктом наємної шпигунської атаки, спрямованої на віддалене скомпрометування iPhone, пов’язаного з вашим ідентифікатором Apple ID -xxx-,” – писала компанія у попередженні з пошкодженим клієнтам.

“Ця атака, швидше за все, спрямована саме на вас через те, хто ви є або що робите. Хоча неможливо досягти абсолютної впевненості при виявленні таких атак, в Apple висока впевненість у цьому попередженні – будь ласка, візьміть його серйозно”, – додала Apple у тексті.

Виробник iPhone надсилає ці види повідомлень кілька разів на рік і сповіщав користувачів про такі загрози в понад 150 країнах з 2021 року, за оновленою сторінкою підтримки Apple.

Також в жовтні минулого року Apple надіслала ідентичне попередження декільком журналістам і політикам в Індії. Пізніше неприбуткова громадська організація Amnesty International повідомила, що вона виявила вторгнення шпигунського програмного забезпечення Pegasus з израїльської компанії NSO Group на iPhone видатних журналістів в Індії. (Користувачі в Індії – серед тих, хто отримав останні повідомлення про загрозу від Apple, за словами знайомих з ситуацією осіб).

Попередження про шпигунське програмне забезпечення приходить у час, коли багато країн готуються до виборів. У останні місяці багато технологічних компаній попереджали про зростаючі державні спонсоровані зусилля з метою впливу на певні виборчі результати. Однак уведомлення від Apple не відзначають їх час.

“Ми не можемо надати більше інформації про те, що спонукало нас надіслати вам це повідомлення, оскільки це може допомогти наємним шпигунам адаптувати свою поведінку для ухилення від виявлення в майбутньому”, – сказала Apple постраждалим клієнтам.

Раніше Apple описувала нападників як “державно-субсидовані”, але замінила всі такі посилання на “наємні шпигунські атаки”.

У попередженні клієнтам додається: “Наємні шпигунські атаки, такі як ті, що використовують Pegasus від групи NSO, є винятково рідкісними і набагато складнішими, ніж звичайна кіберзлочинність або споживчі віруси”.

Apple сказала, що вона покладається виключно на “внутрішню інформацію про загрози та розслідування для виявлення таких атак”.

“Хоча наші розслідування ніколи не можуть досягти абсолютної впевненості, повідомлення про загрози від Apple є високоімовірними сповіщеннями, що користувача було індивідуально цільовано наємною шпигунською атакою і їх сл

ід відносно серйозно враховувати”, – додано.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися