Неділя, 25 Лютого, 2024

Apple, Samsung та інші виробники перетворили гігабайти на золоте джерело

Вендори намагаються переконувати, що картки пам’яті microSD – це незручно, небезпечно та й взагалі несолідно. Однак реальна причина суто економічна – можливість продавати гігабайти у декілька разів дорожче їхньої вартості, вважають експерти. Тоді як картка пам’яті microSD надає гігабайти дешевше.

Аналітик IHS Markit Вейн Лем говорить, що в iPhone найбільш прибутковим компонентом є його флеш-пам’ять. Наприклад, різниця між топовим та мінімальним варіантом iPhone XS Max полягає лише в розмірі вбудованого флеш-накопичувача. Переплата за максимальні 512 ГБ складе $400 – версія з мінімальними 64 ГБ пам’яті обійдеться у $1099.

За словами Лема, зміна пам’яті в телефоні для виробника є найпростішою процедурою із заміни чіпа, тоді як інші апгрейди, такі як збільшення діагоналі екрана, вимагають суттєвої інженерної роботи.

Аналітик підрахував, що Apple зі своїх користувачів вимагає по 78 центів за кожен гігабайт пам’яті. У постачальників компанія отримує гігабайти по 25 центів.

Інші виробники також користуються легким заробітком на пам’яті. Наприклад, Samsung у своєму Galaxy Note 9 продає гігабайти по 65 центів при переході від моделі зі 128 ГБ на 512 ГБ, і тому перша коштує 759 євро, а друга – 1332 євро. Смартфон Samsung Galaxy S9 на 128 ГБ коштує $650, а цей же телефон з пам’яттю на 256 ГБ обійдеться уже в $1300.

Вартість картки microSD на 128 ГБ складає приблизно $35, а картка на 256 ГБ обійдеться у $164. При цьому якщо немає грошей, можна обійтися картками на 32 чи 64 ГБ, а після купівлі microSD більшого обсягу – продовжити використовувати їх у інших гаджетах. Окрім ціни до переваг microSD також варто віднести можливість швидкої заміни, безпеку даних при зміні телефона, відсутність необхідності відновлювати дані при поломці смартфона. Також під час перехідного періоду з роз’ємів microUSB на Type-C стандартні картки пам’яті можуть виручити при необхідності швидко перенести дані.

1 коментар

  1. статья-позор писателя, то в долларе то в евро….. сравнивать начните в юанях и рублях)))

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися