Четвер, 29 Лютого, 2024

Картки пам’яті microSD у смартфонах повинні «вмерти»

Якщо порівнювати iOS і Android, кількість доступної пам’яті останніх майже необмежена завдяки карткам microSD, однак далеко не всі тепер вважають зайвий слот перевагою пристроїв. Якщо в HTC і LG все-таки реалізували у флагманах модельного 2015 року підтримку карток microSD, то компанія Samsung вирішила обмежити покупців Galaxy S6 і S6 edge трьома можливими обсягами вбудованої пам’яті. Такої ж думки щодо пристроїв дотримується нова зірка мобільного небосхилу Xiaomi. Її представники пояснили, чому картки пам’яті мають «вмерти».

Віце-президент Xiaomi Х’юго Барра після запуску Mi 4i в Гонконзі прокоментував позицію компанії щодо слоту для карток пам’яті: «Ми принципово проти використання microSD у флагманських пристроях». Х’юго заявив, що його команда не хоче жертвувати ємністю акумулятора, ергономікою, зовнішнім виглядом пристроїв або відмовлятися від слоту для другої SIM-картки заради карток пам’яті. Що важливіше, microSD часто бувають низької якості, схильні до збоїв та інших проблем, а багато з них є підробками відомих брендів типу Kingston або SanDisk.

Ви думаєте, що купуєте картку пам’яті відомого виробника, але часто це не так. Підроблені картки і продукти невідомих виробників зазвичай низької якості, вони повільні, а інколи взагалі перестають працювати без видимих причин. У результаті часто трапляються збої в роботі додатків і самих пристроїв, втрачаються дані, виробники смартфонів і планшетів отримують розчарованих клієнтів. Мало хто усвідомлює, що причина проблемної роботи пристроїв може бути пов’язана з дешевою карткою пам’яті. Покупці починають звинувачувати смартфон, звинувачувати виробника і переходять на продукти інших компаній, де ситуація, втім, може повторитися.

Аргументи Х’юго Барри проти карток пам’яті здаються вагомими. Ймовірно, якби він залишився на посаді віце-президента підрозділу Android компанії Google, позиція щодо цього питання та доводи були би точнісінько такими ж. Як приклад можна взяти лінійку смартфонів Nexus, також позбавлену підтримки карток пам’яті. Час від часу ці смартфони критикують покупці, але Матіас Дуарте, віце-президент з дизайну, заявив, що користувачі помиляються, називаючи відсутність підтримки microSD недоліком.

Утім, Х’юго Барра прямим текстом «вбиває» не тільки картки пам’яті у флагманських пристроях. Під прицілом також виявилися змінні акумулятори. Компанія провела дослідження, що попит на додаткові акумулятори та зарядні пристрої для них практично нульовий. Частково це обумовлено дешевими мобільними акумуляторами Xiaomi – батарея на 16 000 мА*г коштує в Китаї всього $18. Зарядка пристрою від зовнішнього джерела енергії часто зручніша заміни батареї.

Не виключено, що із часом всі виробники смартфонів погодяться з такою точкою зору. Apple і Samsung як лідери світового ринку і китайська зірка Xiaomi можуть стати заразливим прикладом. Тим не менш, у середнячків і бюджетників ще дуже довго буде зберігатися і мода на слоти для збільшення скромних обсягів пам’яті, і змінні панельки, що знижують вартість виробництва корпусу.

За матеріалами: Android Headlines

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися