Вівторок, 23 Квітня, 2024

Apple стала найбільшим виробником смартфонів в світі. Ще кілька років назад вона не була в топ-5

Аналітики IDC і Canalys повідомляють, що Apple поставила найбільше телефонів у 2023 році. Вперше за понад десять років Samsung не була номером один за глобальними поставками смартфонів.

Хоча IDC попереджає, що його дані є попередніми та можуть змінюватися, друге дослідницьке агентство, Canalys, також вважає, що Apple займає перше місце за підсумками 2023 року. За даними IDC, загальні поставки мобільних пристроїв Apple становлять 234,6 мільйона, проти 226,6 мільйона для Samsung. Xiaomi, Oppo та Transsion завершують п’ятірку лідерів із 145,9, 103,1 та 94,9 мільйонами відвантажених смартфонів відповідно.

IDC зазначає, що востаннє Samsung не була на першому місці в щорічній дошці 13 років тому, у 2010 році. Тоді Apple навіть не фігурувала в першій п’ятірці. Натомість на першому місці була Nokia, на другому – Samsung, на третьому – LG Electronics, на четвертому – ZTE, і на п’ятому – Research in Motion (виробник пристроїв BlackBerry). Багато з цих компаній уже пішли з ринку.

«Apple є не тільки єдиним гравцем у трійці лідерів, який щорічно показує позитивне зростання, але й вперше займає перше місце в історії», — сказала директор з досліджень IDC Worldwide Tracker Набіла Попал.

Хоча IDC зазначає, що Apple зіграла ключову роль у витісненні Samsung з першої позиції, компанія також спостерігала сильну конкуренцію з боку інших виробників Android, таких як Huawei, OnePlus, Honor і Google. Ці компанії кидають виклик не лише Samsung. Canalys зазначає, що «підвищення потужності» Huawei також може стати проблемою для зростання Apple на китайському ринку.

Хоча загальні поставки смартфонів у 2023 році впали на 3,2 відсотка порівняно з 2022 роком, є ознаки того, що ринок може оговтуватися після недавнього спаду. IDC повідомляє, що в четвертому кварталі поставки зросли на 8,5% у річному обчисленні, а Canalys – на 8% після семи кварталів падіння.

Зсув Samsung на другу позицію в поставках смартфонів може бути проявом більшої тенденції – Android втрачає популярність, а все більше користувачів обирають iOS та iPhone.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися