П’ятниця, 1 Березня, 2024

Автомобілі в 2023 почнуть використовувати невидимі аудіосистеми

Компанія LG перетворила панель приладів автомобіля та підголівники на динаміки. Розробники обіцяють, що ця акустична система буде невидима для користувача, але забезпечить насичений тривимірний звук із ефектом занурення. Комерціалізація почнеться в першій половині 2023 року.

Розроблена LG Display «невидима» технологія динаміків для автомобілів використовує вібраційну панель розміру як паспорт для створення звуку. Її створили спільно з неназваною «глобальною аудіокомпанією», і очікується, що наступного року вона буде готова до використання в салонах серійних автомобілів.

Звукове рішення Thin Actuator Sound Solution від південнокорейського технічного гіганта рекламується як заміна традиційним акустичним системам в автомобілях та інших транспортних засобах.

На відміну від поточних автомобільних акустичних систем, які використовують важкі компоненти, такі як звукові котушки, конуси та магніти, звукове рішення Thin Actuator Sound Solution використовує технологію збудження плівкового типу для створення звуку шляхом вібрації від панелей дисплея та різних матеріалів усередині автомобіля.

Сама панель має товщину 2,5 мм і розміри 150 мм x 90 мм, що дозволяє встановлювати її в нетрадиційних місцях, таких як панель приладів, обшивка стелі, стійки та підголівники. Панель також важить 40 г, що становить лише 30 відсотків ваги та 10 відсотків товщини звичайної автомобільної колонки, згідно з даними LG Display.

І LG Display, і Sony використовували подібні вібраційні панелі в OLED-телевізорах. Але, хоча сама технологія не є абсолютно новою інновацією, вона ще не стала широко поширеною. LG Display каже, що планує комерціалізувати виробництво Thin Actuator Sound Solution для автомобілів у першій половині наступного року. Демонстраційні прототипи покажуть в січні на CES 2023 у Лас-Вегасі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися