П’ятниця, 12 Липня, 2024

Людей витісняють з інтернету: майже половину трафіку уже генерують боти

Нове дослідження стверджує, що трафік ботів, а точніше – поганий трафік ботів, досягає нових рекордів за весь час. Це ставить під загрозу кібербезпеку кожного, кажуть експерти.

Звіт Imperva Bad Bot Report за 2023 рік показує, що у 2022 році майже половина (47,4%) усього інтернет-трафіку надходила від ботів, що на 5,1% більше, ніж у минулому році. Водночас частка людського трафіку знизилася до 52,6%, що є найнижчим показником за вісім років.

Трафік ботів – це, по суті, будь-який трафік до веб-сайту чи додатка, створений не людиною. Зазвичай це сприймається як хороша річ, оскільки вона необхідна для цифрових помічників, пошукових систем тощо.

Погані боти можуть взаємодіяти з інтернет-додатками так само, як хороші боти (або користувачі), і, таким чином, використовуються для атак на веб-сайти, мобільні програми та програмні інтерфейси, щоб запускати різні типи атак та зловмисних кампаній.

У 2022 році обсяг трафіку поганих ботів зріс на 2,5% і зараз становить 30,2% від усього трафіку, кажуть в Imperva. У звіті також зазначено, що це четвертий рік поспіль постійного зростання трафіку поганих ботів.

«Це тривожна тенденція для компаній, оскільки передові погані боти використовують найновіші методи ухилення та точно імітують людську поведінку, щоб уникнути виявлення, циклічно змінюючи випадкові IP-адреси, входячи через анонімні проксі-сервери та змінюючи особистість», – підсумовують дослідники.

Більшість активності зловмисних ботів відбувається в Німеччині, Ірландії, Сінгапурі та Сполучених Штатах, де туристичні, роздрібні та фінансові послуги продовжують зазнавати аномально високої кількості атак.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися