Неділя, 25 Лютого, 2024

Автомобільний автопілот потрапив у першу смертельну ДТП

Автомобіль Model S з включеною системою автопілота потрапив у ДТП зі смертельним результатом. Це перший випадок загибелі водія, коли автомобіль рухався під керуванням комп’ютерної системи. Про трагічну подію розповіла сама компанія Tesla Motors у корпоративному блозі.

Компанія підкреслює, що це вперше людина загинула за більш ніж 210 млн км, які проїхали автомобілі Tesla Model S у режимі автопілота. При цьому за статистикою США, якщо враховувати всі автомобілі, то аварія зі смертельним результатом відбувається приблизно кожні 151 млн км. За світовою статистикою – кожні 97 млн км.

tesla-model-s-06[1]
Tesla Model S

За фактом дорожньо-транспортної пригоди Національне управління безпекою руху на трасах США (NHTSA) ініціювало попереднє розслідування. На даний час відомо тільки, що автомобіль Tesla Model S 2015 року рухався по шосе зі включеним автопілотом, коли на смугу перпендикулярно напрямку руху виїхав сідельний тягач з напівпричепом. Ні автопілот, ні водій не помітили фуру світлого кольору на тлі яскраво освітленого неба, тому гальмівна система не активувалася. «Високий дорожній просвіт укупі з положенням напівпричепа на дорозі і виключно рідкісними обставинами призвели до того, що Model S пройшла під причепом, а нижня частина причепа зіткнулася з вітровим склом Model S», так, що верхню частину Model S знесло.

Є версія, що занадто низько розташований лідар Model S не зреагував через великий дорожній просвіт вантажівки. Tesla підкреслює: якщо б зіткнення припало на передню або задню частину трейлера, навіть на високій швидкості, то система безпеки, ймовірно, запобігла б серйозним травмам водія, як у численних схожих інцидентах раніше.

Зараз автопілот ще в тестуванні. Він відключений за замовчуванням. Водій може його активувати під свою відповідальність, і при цьому людина має бути готовою перехопити керування.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися