Середа, 29 Листопада, 2023

Автопілоти перетворилися на водіїв

Поки що автомобілям без керма і педалей виїжджати на загальнодоступні дороги не можна. Але це скоро зміниться, бо Національна адміністрація безпеки дорожнього руху США (National Highway Traffic Safety Administration, NHTSA) вирішила юридично визнати систему автономного водіння Google водієм.

Адміністрація з безпеки дорожнього руху США – орган, який встановлює норми і правила на американських дорогах. Своє рішення чиновники прийняли після того, як Google торік направила регулятору лист, у якому йшлося, що її самокерований автомобіль не має ніякої потреби у водії-людині.

«Якщо людина, яка перебуває в транспортному засобі, не може керувати автомобілем, доцільніше ідентифікувати водія як щось (на противагу комусь), що керує автомобілем. У такому разі технологічний елемент автомобіля, а саме автоматизована система управління, дійсно керує автомобілем», –­ йдеться у документі.

Це означає, що самокерований автомобіль від Google, який не має звичних засобів управління людиною, став на крок ближчим до дозволу їздити по загальнодоступних дорогах.

Жодних спецумов

Хоча робота прирівняли до водія, він повинен пройти сертифікацію за звичними правилами. «Чи зможе Google сертифікувати систему управління робомобілю відповідно до стандартів, розроблених і призначених для застосування на транспортному засобі з людиною-водієм?», – написали у своїй відповіді NHTSA.

У січні цього року американський уряд анонсував план створення загальнонаціональних регламентів щодо самокерованих автомобілів вартістю в 4 млрд доларів. За словами міністра транспорту США Ентоні Фокса, ця ініціатива дозволить забезпечити єдині підходи в цьому питанні для всіх штатів.

Історія питання

Минулого року проект Google виявився під загрозою, коли управління з моторного транспорту Каліфорнії зажадало, щоб кожен автомобіль, який їздить по дорогах штату, був оснащений кермом і педалями. Google виступив проти цієї вимоги, а в січні міністр транспорту США Ентоні Фокс підтримав компанію, заявивши, що буде домагатися прийняття нових загальнонаціональних правил, орієнтованих на «повністю автоматизовані транспортні засоби».

За останні місяці Google направив до NHTSA два листи з пропозицією переглянути чинні вимоги до пристрою автомобіля, зокрема, ті, що стосуються обов’язкової наявності педалі гальма, засобів управління фарами і покажчиками повороту, дзеркал заднього виду і стоянкових гальм. На думку компанії, ці компоненти можуть бути виключені.

«Заплутаний клубок юридичних питань, що стосуються безпілотних автомобілів, перешкоджає просуванню нових продуктів не менше, ніж технологічні труднощі, – каже Карл Брауер, аналітик з Kelley Blue Book. – Але якщо NHTSA готова вважати штучний інтелект легальною альтернативою водієві, це полегшить впровадження автономних машин. Проблема помилок і надійності залишається, але при наявності у водія-робота таких же прав, як у звичайного водія, автовиробники зможуть досить скоро вивести нові машини на дороги загального користування як для тестування, так і для реальної експлуатації».

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися