П’ятниця, 14 Червня, 2024

Автопілоту дозволили «ганяти» – ООН підвищила ліміт до 130 км/год

Організація Об’єднаних Націй (ООН) оголосила про підвищення поточного ліміту швидкості для автономних транспортних засобів. Автомобілі без водіїв зможуть їздити удвічі швидше – обмеження піднято з 60 км/год до 130 км/год. Нові правила набудуть чинності з січня 2023 року.

Поправка була прийнята Всесвітнім форумом з гармонізації правил транспортних засобів і поширюється на легкові та легкі транспортні засоби. Поправка також дозволяє транспортним засобам виконувати автоматичну зміну смуги руху.

Всесвітній форум з гармонізації правил щодо транспортних засобів — це міжурядова платформа, організована Європейською економічною комісією ООН (ЄЕК ООН), яка створює нормативні рамки для роботи та безпеки транспортних засобів, їх підсистем і частин.

Робоча група з автоматизованих/автономних і підключених транспортних засобів (GRVA) розробила поправку та керувалася структурою ЄЕК ООН щодо автоматизованих/автономних транспортних засобів. Зміна ґрунтується на досвіді, набутому країнами після прийняття Регламенту ООН щодо автоматизованих систем утримання смуги руху (ALKS), який став першим обов’язковим міжнародним регламентом щодо автономних транспортних засобів третього рівня у червні 2020 року.

Індустрія автономних транспортних засобів досягла великих успіхів у виведенні на дороги безпілотних автомобілів.

Буквально минулого тижня компанія Cruise почала стягувати з пасажирів плату за поїздки на роботаксі в Сан-Франциско. Компанія проводить тестування в місті з червня 2021 року.

Waymo не відстає від Cruise у своєму розгортанні в Сан-Франциско. Компанія отримала дозвіл на кероване розгортання від Комісії з комунальних послуг Каліфорнії (CPUC) у березні, одночасно з Cruise, але ще не отримала дозволу на безпілотне розгортання. Тим часом, з 2020 року автомобілі Waymo здійснюють повністю автономні платні поїздки в районі Фінікса.

У Німеччині Mercedes-Benz розпочав продажі своєї системи Drive Pilot для споживачів на моделях S-Class і EQS. Система здатна працювати на рівні SAE 3, тобто вона здатна контролювати швидкість автомобіля та направляти його в межах смуги руху. Drive Pilot також може враховувати профіль маршруту, події, що відбуваються на маршруті, і дорожні знаки.

У Китаї компанія Pony.ai нещодавно отримала ліцензію на роботу служби автономного таксі в країні. Компанія готується запустити платну послугу роботаксі в Гуанчжоу цього року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися