П’ятниця, 19 Липня, 2024

Автовиробники відкрили машинам двері в інтернет

 

Майбутні автівки матимуть менше проблем із доступом до інтернету. Частина світових автовиробників прийняла єдиний стандарт вбудованих SIM-карток для автомобілів. Його розробили спеціалісти асоціації GSMA, яка відповідає за мобільний зв’язок стандартів GSM, UMTS та LTE. В асоціації GSMA підкреслюють, що ніколи раніше стандарти не проходили шлях від розробки до прийому індустрією так швидко.

Специфікацію вже підписали такі автовиробники, як General Motors, Jaguar Land Rover, Renault Nissan, Scania і Volvo Cars. Вона гарантує, що у своїх автомобілях вони будуть використовувати єдину технологію вбудованих SIM-карток. Це дозволить виробляти машини відразу для всіх ринків, а вже в конкретних країнах перед продажем прописувати в SIM-картці необхідного оператора. Останнього зможуть вибирати самі автовиробники, а в деяких випадках – і покупці.

Чому це важливо

Підключення до мереж пересилання даних стало однією з найбільш затребуваних технологій в автомобілі відносно недавно. Повсюдний розвиток швидкісних мереж вирішив проблему роботи мультимедіа-сервісів та забезпечив прийнятну швидкість пересилання даних будь-якого обсягу. У свою чергу виробники автомобілів отримали можливість зробити життя автолюбителів простішим, а діагностику й управління інформаційно-розважальною системою – зручнішою.

Стандарт вбудованої SIM-картки для автомобілів уже підтримали 22 оператори, з KPN, Swisscom, Telenor і TIM включно. Ці оператори працюють в основному в Європі.

Під питанням залишається США, оскільки там GSMA має не таку велику силу. Наприклад, один із передових вендорів «підключених автомобілів» – Ford – експериментує самостійно. А американські оператори, такі як AT&T і Verizon, намагаються укладати прямі ексклюзивні контракти з автовиробниками.

Автомобілі йдуть онлайн

Згідно з дослідженням Juniper Research, до 2020 року впровадження інформаційно-розважальних систем в підключені автомобілі принесе прибуток у 600 млн доларів. У 2016 році обсяг цього ринку буде меншим у десять разів. Основним поштовхом до зростання дослідники називають поширення систем Apple CarPlay і Android Auto. Як тільки ці системи міцно влаштуються на ринку розумних авто, кількість додатків, створених спеціально для водіїв і пасажирів, почне рости лавиноподібно, впевнені в Juniper.

За матеріалами: GSMA, Juniper Research

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися