Вівторок, 23 Квітня, 2024

Безпілотні автомобілі: перспективи транспорту без водія

Дедалі частіше в новинах з’являються репортажі про безпілотні авто, але багатьом досі невідомо, як же працює цей різновид транспорту та якими є перспективи розвитку галузі.

Але безпілотні автомобілі поки не їздять нашими вулицями, тому оренда авто Київ це, Дніпро чи інше місто, залишається послугою, що має великий попит у фізичних та юридичних осіб.

Безпілотні авто: устаткування

Система автоматичного управління «безпілотника» оцінює навколишнє оточення, орієнтується на місцевості, відповідає за безпеку пасажирів.

  • Усі ці функції виконує спеціалізоване програмне забезпечення та обладнання:
  • камери — розпізнають дорожні об’єкти (автівки, розмітки, дорожні знаки тощо);
  • радар — визначає перешкоди, їх габарити та розташування, відстань;
  • лідар (лазерна модифікація радару) — виявляє всі об’єкти навколо;
  • штучний інтелект — керує автівкою (одержує з датчиків та камер усі дані, обробляє їх, приймає рішення, відповідно до ситуації).

Складність устаткування іноді призводить до виникнення деяких проблем.

Безпілотні авто: основні проблеми

Висока вартість та складність технологій — досить серйозні перешкоди на шляху розробників цього різновиду транспорту. Наприклад, лідар коштує значно більше, ніж радари з камерами загалом, але без нього не можна обійтися. Штучний інтелект також повинен мати велику потужність, адже він має якісно обробляти величезні масиви інформації.

Можливості автомобіля залежать від погодних умов, на них вагомо впливає зниження видимості, сильні опади тощо. Зрозуміло, що звичайного GPS у таких умовах недостатньо, потрібна більш досконала картографія.

Однак, це все не перешкоджає ключовим гравцям авторинку (Waymo, Argo AI, Tesla, Baidu, Nissan, Nuro) працювати над удосконаленням систем та устаткування.

Свою нішу в розробленні автономного транспорту може зайняти й Україна, наприклад, як майданчик для випробування систем «безпілотників», у тому числі в жорстких умовах (брак дорожньої розмітки, гірські дороги, погана погода).

Якщо вам потрібно орендувати авто, звертайтеся в будь-який час до компанії NarsCars. Обирайте модель із великого транспортного парку та отримайте можливість скористатися різноманітними знижками та акціями. Філіали компанії є в Києві та великих українських містах.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися