Понеділок, 20 Травня, 2024

Безпілотний автомобіль Google врізався в автобус

Безпілотний автомобіль Google потрапив у чергову ДТП. Серед інших подібних випадків її виділяє те, що аварія сталася з вини самого «гугломобіля». Компанія взяла на себе часткову відповідальність за пошкодження.

Аварія сталася 14 лютого 2016 року в Каліфорнії, проте всі необхідні документи підготували лише нещодавно. У ній безпілотний гугломобіль марки Lexus RX450h врізався в муніципальний автобус. «Безпілотник» невдало зробив маневр при об’їзді мішків з піском на проїжджій частині. У результаті виявилися пошкодженими лівий борт автобуса, переднє колесо і датчик з боку водія.

Компанія Google взяла на себе часткову відповідальність, зазначивши, що це перший випадок ДТП, у якій її «безпілотник» виявився винуватцем аварії. Інженери Google вже працюють над програмним забезпеченням, щоб уникнути подібних аварій у майбутньому.

Автомобілі пошукового гіганта, які здатні їздити без водія, сьогодні в усіх на слуху, адже вони є вершиною технологій: вони здатні самостійно пересуватися містом. На їхніх одометрах цифри показують пробіг у 700 тис. миль, і частина з них припадає на щільний міський трафік. Тепер вони легко справляються з тим, що раніше змушувало їхній комп’ютерний мозок «плавитися». Автопілот у машинах Google працює сьогодні настільки добре, що журналіст The New York Times Джон Маркофф назвав його «нудним».

A фахівці з Дослідницького інституту транспорту в Мічигані з’ясували, що автономні транспортні засоби не настільки безпечні, як хотілося б. Машини під управлінням комп’ютерних систем потрапляють у ДТП удвічі частіше, ніж ті, яким керує людина. Але роботи жодного разу не були винними в аваріях.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися