П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Білл Гейтс розповів, чому електричні літаки залишаться мрією

На хвилі переходу на електротягу сьогодні намагаються оснастити батарейками майже усе – від гігантських морських суден та важкої будівельної техніки до домівок та персонального транспорту. Не обійшла електрифікація стороною і літаки – низка компаній розробляють відповідні моделі. Однак Білл Гейтс у своїй свіжій книзі розповів, що електролітаки залишаться мрією.

У своїй книзі «Як уникнути кліматичної катастрофи: рішення, які ми маємо та прориви, яких потребуємо», Гейтс розповідає, що сучасні акумулятори не здатні забезпечити потрібну кількість енергії.

Великий реактивний літак під час зльоту несе в собі пального на 20-40% власної ваги. Щоб замінити це пальне акумуляторами потрібна батарея у 35 разів важча. Однак чим важчий літак, тим більше енергії він потребує. Настає момент, коли він такий важкий, що не зможе відірватися від землі.

Якщо не трапиться якогось прориву, акумулятори ніколи не будуть достатньо легкими, щоб пересувати літаки та кораблі далі, ніж на короткі відстані.

Кращий електричний літак сьогодення здатний перевозити двох пасажирів зі швидкістю близько 300 км/год протягом трьох годин. У цей же час, середньорозмірний Boeing 787 перевозить 296 пасажирів, має швидкість близько 850 км/год та здатний літати до 20 години без дозаправки.

Реактивний літак на викопному паливі літає утричі швидше, вшестеро довше та перевозить у 150 разів більше пасажирів, ніж найкращий сьогодні електролітак.

Гейтс визнає, що батареї з часом поліпшують свої характеристики, однак він не бачить передумов, щоб вони коли-небудь зрівнялися за щільністю енергії з рідким паливом. В кращому випадку батареї зможуть наростити щільність енергії втричі відносно сьогодення. А сьогодні вони у 12 разів менш енергетичні, ніж газове або рідке пальне.

Те ж саме стосується і вантажних кораблів. Кращі судна сьогодні перевозять у 200 разів більше вантажів і пересуваються у 400 разів далі, ніж два існуючих сьогодні вантажних електросудна.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися