Більше 100 юристів, волонтерів та медичних експертів закликають Facebook зупинити дитячий месенджер Messenger Kids

Messenger Kids дозволяє дітям до 13 років спілкуватися з іншими користувачами через текст та відео

Нещодавно найбільша соцмережа світу запустила мобільний месенджер Messenger Kids, який призначений для дітей. Однак більше 100 стурбованих добровольців закликають Facebook припинити його розробку. Вони стурбовані негативним впливом цього програмного забезпечення на здоров’я та розвиток дітей.Messenger KidsЗагалом 19 груп в акції «Кампанія за некомерційне дитинство» написали листа Марку Цукербергу. У ньому вони критикують раннє залучення до технологій, а також поширення впливу компаній з Кремнієвої долини.

На думку авторів листа, діти не готові до онлайнових взаємовідносин. Їм також бракує розуміння приватності та прийнятності тих чи інших текстів, картинок та відео, якими вони діляться. У своєму посланні автори також наводять результати дослідження, яке встановило зв’язок між використанням соцмереж та збільшенням рівня депресій у підлітків. Волонтери вважають, що з боку Facebook безвідповідально залучати дошкільнят до сервісу.

Вони також стурбовані зростанням часу, який діти проводять перед екранами. На їхню думку, це може вплинути на критичні елементи розвитку, такі як читання людських емоцій, взаємодія з реальним світом тощо.

У відповідь директор глобального відділу безпеки Facebook Антігон Девіс сказав: «При розробці Messenger Kids ми радилися з батьківським комітетом, а також співпрацювали з родинами та організацією National PTA. Ми продовжимо робити Messenger Kids кращим для сімей».

Messenger Kids дозволяє дітям до 13 років спілкуватися з іншими користувачами через текст та відео, а також ставати учасником груп. Для реєстрації необхідно отримати дозвіл від батьків, а також дозвіл потрібний для додавання кожного контакту. Messenger Kids також містить спеціально відібрану бібліотеку GIF, стікерів, масок тощо.