Блокувальник реклами фінансуватиме цікаві сайти

Через те, що мільйони користувачів інтернету встановили блокувальник реклами, власникам сайтів доводиться шукати нові способи заробітку. Один із винуватців ситуації, що склалася, – блокувальник реклами AdBlock Plus – і його розробники вирішили допомогти сайтам. Вони продемонстрували рішення, яке дозволить фінансувати цікаві веб-ресурси.

Новинка використовує потужності платіжної системи Flattr, яка забезпечує мікроплатежі. Ця система запустила сервіс Flattr Plus, котрий використовує розширення для браузера, яке відстежує відвідування сторінок користувачем. Найбільш відвідуваним сторінкам у кінці певного терміну виплачується пожертвування, розмір якого залежить від тривалості та регулярності візитів користувача. Самі користувачі вирішують, яку суму згодні платити видавцям щомісяця. AdBlock Plus і Flatter отримуватимуть по 10% відрахувань користувачів видавцям.

Блокувальник реклами зараз пропонує рекламодавцям заплатити компанії певну суму за внесення платника в білий список. Користувачеві це підноситься як демонстрація ненав’язливої реклами.