Bloomberg: додатки продовжують шпигувати навіть після їхнього видалення

Деякі провайдери послуг кажуть, що такі інструменти стеження призначені для визначення реакції користувачів на оновлення додатків та інші зміни.

Навіть якщо ви видалили додаток зі свого смартфона, це не означає, що він припинив шпигувати за вами. Нові системи трекерів дозволяють розробникам продовжувати відстежувати користувачів та подавати їм таргетовану рекламу. Це стосується власників як iOS, так і Android.

Серед компаній, які пропонують деінсталяційні трекери, є Adjust, AppsFlyer, MoEngage, Localytics та CleverTap. Серед їхніх клієнтів – мобільні оператори та інтернет-компанії, такі як T-Mobile US, Spotify Technology, Yelp, Bloomberg Businessweek.

Деякі провайдери послуг кажуть, що такі інструменти стеження призначені для визначення реакції користувачів на оновлення додатків та інші зміни. Директор Localytics Джад МакКолган каже, що він не знає, щоб цю технологію використовували для показу таргетованої реклами колишнім користувачам додатків. Віце-президент MoEngage Ерен Маедж каже, що в інтересах розробників додатків не використовувати трекери для стеження за користувачами, які видалили їхню розробку.

Деінсталяційні трекери використовують один із головних елементів операційних систем Apple та Google – пуш-повідомлення. Розробники програм завжди мали можливість використовувати так звані «тихі пуш-повідомлення» для регулярного стеження за своїми додатками без турбування користувача. Подібні пуш-повідомлення використовуються для оновлення вхідних повідомлень, стрічки новин тощо, поки додаток працює у фоновому режимі.

Якщо додаток не відгукується на пуш-повідомлення розробника, його помічають як видалений. Деінсталяційні трекери додають цю інформацію в уже наявний файл з унікальним рекламним ідентифікатором для даного користувача.

Деінсталяційні трекери можуть бути і корисним інструментом. Їх можна використовувати для виправлення багів та вдосконалення додатків без необхідності запускати опитування чи використовувати інші набридливі інструменти.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я