Понеділок, 11 Грудня, 2023

Бюджетні смартфони можуть отримати 5G завдяки MediaTek

Такі вендори, як Samsung, Apple, Huawei та інші, вже готують телефони наступного покоління з підтримкою мереж 5G, і це будуть переважно апарати топового сегмента. Вони базуватимуться на модемах від Qualcomm, яка також хоче зібрати «вершки» і вимагає досить високі роялті, через що апарати з 5G, за прогнозами, коштуватимуть від $500. Однак ці передбачення планує зруйнувати MediaTek, яка оголосила про плани принести 5G в бюджетний сегмент.

У MediaTek вже показали прототип стільникового модема на профільній виставці Integrated Circuits, яка відбулася на Тайвані. Комерційні зразки будуть доступні до 2019 року. Пристосований до 5G модем M70 виготовлятиметься за технологічним процесом 7 нанометрів, підтримуватиме специфікації 3GPP Release 15 та забезпечуватиме швидкість пересилання на рівні 5 Гбіт/с. Сам модем буде інтегрованим у процесор, завдяки чому розробники планують зменшити загальну вартість мобільної системи.

У Qualcomm сьогодні вимагають від виробників 5% ціни кожного гаджета. Також можна буде обмежитися ліцензуванням лише необхідних патентів, оплачуючи 3,25% від вартості однієї трубки.

За прогнозами аналітиків, кількість 5G-підключень у 2023 році досягне 1 млрд. Через шість років стільникові мережі 5G стануть доступні більш ніж 20% населення нашої планети.

Перший мобільний гаджет з підтримкою 5G з’явився у 2015 році і для свого переміщення потребував візка. Причина великих розмірів прототипу криється не в браку технологій. Гаджет дозволяє тестувати роботу 5G відразу в декількох типах пристроїв: смартфонах, планшетах або комп’ютерах. Залежно від завантаженої програми тестовий пристрій може прикинутися будь-яким із цих девайсів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися