Час купляти SSD: нижчих цін уже не буде

Гравці ринку перестали вкладати гроші в розширення виробництва

Якщо ви думали придбати собі накопичувач SSD, краще це робити вже зараз. Ціна на флеш-пам’ять перестала знижуватися, й аналітики очікують найближчим часом зворотний тренд – початок здорожчання. Уже в четвертому кварталі вартість флеш-пам’яті NAND збільшиться на 10%, що майже миттєво позначиться на готовій продукції – SSD, флешках, картках пам’яті тощо. Як сильно збільшиться ціна флеш-накопичувачів, аналітики не можуть сказати.

Причиною нинішнього здешевшання флеш-пам’яті стало її завелике виробництво. Якщо на початку минулого року SSD на 1 ТБ коштував $260, то вже на початку цього ціна опустилася вдвічі ($130). Аналітики вважали, що тенденція здешевлення SSD триватиме щонайменше до початку 2020 року. Експерти з TrendForce спрогнозували падіння ціни пам’яті до $0,1 за гігабайт – найнижчого рівня за всю історію ринку.

Але гравці ринку перестали вкладати гроші в розширення виробництва. Так вони змогли зрівняти попит на флеш-пам’ять з пропозицією. Нині аналітики прогнозують можливе подальше падіння виробництва, що може призвести до невеликого дефіциту модулів і швидкого зростання ціни. На подорожчання NAND також впливає відновлення суперечок між Японією та Південною Кореєю. Через це вартість флеш-пам’яті всього за 7 днів зросла на 15%.