У Google Play повно вірусів: лише у вересні знайшли 175 додатків з понад 335 млн завантажень

13 із 20 захисних рішень перехопили всі шкідливі програми місячної давнини, і, крім Google Play Protect, ніхто не показав результати нижче 93%.

Попри усі переконання Google, що завантажувати програми можна лише з Google Play, бо там безпечно, реальність виглядає інакше. Лише у вересні дослідники компанії Adware знайшли 172 додатки з вбудованими вірусами. Їх завантажили 300,6 млн разів.

Популярними типами шкідливого програмного забезпечення на Google Play є спам підписок, прихована реклама, відправка платних SMS. При цьому, кажуть експерти, хоча серед усіх знайдених ними у вересні заражених додатків лише 57 спеціалізуються на прихованій рекламі, за поширенням вони мають лише 5% інсталяцій.

У липні Google видалив 205 шкідливих додатків з Google Play. Сукупно ці програми встигло встановити 32 млн користувачів. Загалом за минулий рік пошуковий гігант видалив понад 700 тисяч шкідливих додатків зі свого магазину.

Google рекламує свій захист Play Protect як надійний інструмент боротьби зі шкідливим програмним забезпеченням. Але, як показало тестування лабораторії AV-Test, від цього антивірусу майже немає користі. Антивірус Google Play Protect версії 8.1 на тестовій платформі Android 6.0.1 зміг перехопити лише 65,8% шкідливих програм. Також часто він пропускає віруси, які вийшли менше місяця тому, – рівень виявлення 79,2%.

Усього у тестуванні брали участь 20 мобільних антивірусів. Шість із них успішно перехоплювали 100% новітніх шкідливих програм. Ще вісім впоралися на 99%. 13 із 20 захисних рішень перехопили всі шкідливі програми місячної давнини, і, крім Google Play Protect, ніхто не показав результати нижче 93%.

Google Play Protect не є новим і роками працював під назвою Safety Net. За даними інженерів пошукового гіганта, він щодня сканує 400 мільйонів гаджетів та перевіряє 6 мільярдів додатків. Для користувачів це виглядає так, що однієї миті зі смартфона без попередження та інших повідомлень зникає додаток. Загальне пояснення – його Google визнав шкідливим чи неякісним. Подробиці роботи цієї системи читайте в матеріалі «Чому раптово зникають додатки з Android та як це працює».