Четвер, 30 Травня, 2024

Через 5 років будемо на Марсі – Ілон Маск

Ілон Маск заявив кілька годин назад, що його космічна компанія SpaceX відправить людей на Марс щонайменше через п’ять років. Таку інформацію він повідомив під час інтерв’ю з подкастером Лексом Фрідманом.

Коли Маска запитали: “як ви думаєте, коли SpaceX висадить людину на Марс?”. Маск зробив паузу на 10 секунд, а потім сказав: “у кращому випадку близько п’яти років, в гіршому випадку 10 років”

Щодо визначальних факторів такого досягнення Маск сказав: “це фундаментальне проектування транспортного засобу. Я маю на увазі, що зореліт – найскладніша і найдосконаліша ракета, яка коли-небудь була створена. Це дійсно наступний рівень. Фундаментальна оптимізація Starship полягає в мінімізації витрат на тонну на орбіту і, в кінцевому рахунку, витрат на тонну на поверхні Марса”.

Транспортний засіб, на який посилався Маск, призначений для перевезення як екіпажу, так і вантажів на навколоземну орбіту, Місяць, Марс і далі. Цей космічний корабель стане найпотужнішою ракетою-носієм у світі. Він буде здатний виводити на навколоземну орбіту більше 100 метричних тонн.

Щодо того, коли SpaceX зможе досягти і приземлитися на Марсі, Маск раніше називав різні дати. У лютому цього року Маск заявив в інтерв’ю в додатку Clubhouse, що пілотованому міжпланетному космічному кораблю SpaceX буде потрібно близько “п’яти з половиною років”, щоб приземлитися на Марсі.

У березні Маск повідомив у Твіттері, що SpaceX висадить космічний корабель на Марс до 2030 року.

Раніше в цьому місяці Маск також сказав в інтерв’ю журналу Time:”я буду здивований, якщо ми не приземлимося на Марсі протягом п’яти років”.

Деякі експерти раніше говорили, що прогрес SpaceX може бути недостатньо плавним для решти трьох можливостей запуску до 2026 року. Так що висадка на Марс може зайняти більше часу.

Остаточний план Маска полягає в тому, щоб побудувати 1000 космічних ракет. SpaceX повинна запускати по три ракети на день і в кінцевому підсумку відправити 1 мільйон людей на Марс.

Що стосується поточної ситуації, то в травні Starship здійснив свій п’ятий випробувальний політ на великій висоті. Крім того, політ на Місяць в 2023 році стане першою приватною місячною місією.

Але політ на Марс набагато складніше. Як сказав Маск ,” найбільшою перешкодою як і раніше залишається величезна вартість шестимісячної подорожі на Марс, а також створення постійного аванпосту на планеті”.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися