Четверте покоління зв’язку LTE обійдеться дорожче

Телеком-регулятор має намір підвищити збір за радіочастоти під перспективне четверте покоління мобільного зв’язку. Про це заявив голова НКРЗІ Олександр Животовський, пише «Діло».

Відомство проведе дослідження всіх діапазонів, у яких можна розвивати четверте покоління мобільного зв’язку. За словами голови Нацкомісії, проблемою залишається неефективне використання радіочастотного ресурсу (РЧР) компаніями, що отримали його раніше.

«Формально вони виконують вимоги законодавства: наприклад, поставлять одну базову станцію, і ресурс вважається освоєним, але подальшого розвитку немає. У чому мотив такої поведінки цих компаній? – запитує Олександр Животовський. – Швидше за все, вони отримували ліцензії в надії на те, що прийде інвестор і купить їх. Але які б не були мотиви, оскільки вони виконують ліцензійні умови, то ми не можемо тут якось впливати».

За його словами, одним із виходів із такого становища може стати підвищення ставок за РЧР під мережі 4G/LTE до рівня економічної доцільності. «У світовій практиці механізм оптимізації роботи спектра досить простий: чисто з економічних причин учасники ринку відмовляються від невикористаного ними ресурсу, оскільки невигідно за нього платити. Так має бути й у нас. Усі знають, що частотний збір у діапазоні 900-1800 МГЦ у десятки разів більший, ніж в інших діапазонах. Це пов’язано з тим, що даний спектр становить найбільший інтерес для певних технологій і, відповідно, для операторів. Такий же принцип повинен бути використаний для частот під мережі LTE. Це питання стоїть у нас на порядку денному, просто ми повинні до цього добре підготуватися і підійти виважено, щоб «не вбити» бізнес компаній, які працюють», – підкреслив голова НКРЗІ.