П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Чи допомагають зусилля Google зі зменшення фрагментації Android

Google робить вигляд, що бореться з фрагментацією Android і докладає гігантських зусиль з розповсюдження оновлень та сучасних версій ОС. Журналісти Android Authority підрахували, чи є позитивні зміни, наскільки ефективним виявився Project Treble та як довго користувачам смартфонів у середньому доводиться чекати на нові оновлення.

В індустрії є приклади успішних стратегій оновлень. Наприклад, Microsoft з Windows уже десятки років вдається тримати комп’ютери оновленими. Її система Windows Update надає чергові патчі майже відразу, як ті публікуються програмістами компанії. З Windows 10 в такий спосіб компанія змогла добитися ще більшого – двічі на рік інсталювати нові випуски операційної системи так, що це майже непомітно користувачам. І все це на десятках мільйонів комп’ютерів, які мають тисячі конфігурацій обладнання від десятків виробників.

Google знаходиться у схожих умовах, але власники більшості смартфонів Android знають, що їхній девайс приречений працювати на тій версії ОС, яку встановив виробник. А невеликі патчі безпеки можна чекати місяцями.

Щоб ситуація з оновленнями Android стала не такою жахливою, кілька років тому Google запустила проект Project Treble. Він мав пришвидшити випуск оновлень завдяки тому, що Google брала на себе більше програмної роботи в Android, залишивши вендорам програмування «заліза».

У середньому користувачі флагманів ключових виробників почали отримувати Android 7.0 Nougat після його публікації Google через 192 дні. Реліз Android 8.0 Oreo опинився на флагманах дещо швидше – через 170 днів. Актуальна сьогодні версія Android 9.0 Pie з’явилася на топових девайсах головних вендорів через 118 днів. Аналіз стосується пристроїв Samsung Galaxy S, Huawei P, LG G, OnePlus, HTC, Sony Xperia X, Motorola Moto Z, Nokia, Xiaomi Mi.

Якщо грошей на флагман вистачає, тоді варто дивитися в бік середнячків, які входять у програму Android One. Вона висуває певні вимоги до апаратів, які хочуть отримати таке маркування, серед іншого – випуск апдейтів. Наприклад, LG уже випустила Android 9.0 Pie для LG G7 One, а користувачі звичайної моделі LG G7 ThinQ усе ще чекають на свіжу ОС. Так само HTC U11 Life уже отримав Pie, випередивши навіть флагман HTC U12 Plus.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися