Неділя, 25 Лютого, 2024

Чи можна зарядити Tesla, з’їхавши з Евересту

Електромобілі намагаються компенсувати невелику ємність своїх батарей тим, що перетворюють частину енергії при гальмуванні назад на електрику. Це називається рекуперативне гальмування, і воно особливо помітне, якщо пригальмовувати, спускаючись з гори. Блогери з каналу Engineering Explained задалися питанням, чи можна повністю відновити заряд електромобіля, з’їхавши з найбільшої гірки планети – Евересту. Як піддослідну машину вони взяли електрокар від Tesla з найменшою батареєю.

model-s-60

Відео англійською мовою, тому ось його приблизний зміст. Взявши модель Tesla Model S 60 (акумулятор 60 кВт*год), Джейсон Фенске підрахував за формулами зі шкільної фізики, що висоти гори Еверест (близько 8 км) замало. Для повного заряду необхідний пагорб принаймні вдвічі вищий за неї. Тож на Землі зарядити Tesla від рекуперації не вийде, але на Марсі це цілком реально. Адже на ньому є гора Олімп, яка має висоту у 25 кілометрів та є найвищою в Сонячній системі.

Звичайно, можна взяти електромобіль, у якого батарея менше за 60 кВт*год, наприклад, Nissan Leaf. Він має батарею на 24 кВт*год. Ось його теоретично можна буде зарядити з нуля до 100% за час спуску з Евересту.

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися