Неділя, 14 Липня, 2024

Додатки для вивчення української мови на смартфоні

Сучасні гаджети пропонують надзвичайно широкі можливості не тільки для розваг чи спілкування, але й для навчання. TechToday підготував добірку додатків для Android, які допоможуть у вивченні або поглибленні знань державної мови.

Р.І.Д.

apps_ukr_learn_2

Завантажити з Google Play

Проект, створений «українцями для українців». Додаток в ігровій формі допоможе у вивченні чи поглибленні знань української мови та культури. Матеріали подано у вигляді системи карток. Кожного дня користувач отримує для запам’ятовування три нових слова у супроводі пояснень, ілюстрацій та цікавих фактів чи цитат. Вивчені слова автоматично потрапляють до словника. Коли користувач відмічає картку зі словом як вивчену, він отримує бали у вигляді «піску часу» – такої собі «внутрішньопрограмної валюти». Витрачати «пісок часу» можна в бібліотеці для отримання доступу до матеріалів з історії та культури українського народу. Однак «Р.І.Д.» є ще досить молодим проектом, тож дана функція поки що не працює.

Mova

apps_ukr_learn_1

Завантажити з Google Play

Цей додаток вже фігурував у нашій добірці програм для школярів та студентів, але завдяки своїм багатим можливостям «Mova» варта більш ніж однієї згадки. Додаток допомагає у вивченні правил та особливостей української мови, позбавленні від суржика, містить поради з удосконалення письма та мовлення, містить розділ з влучними цитатами та добірки для дітей.

Усі матеріали подано в наочній формі та з гумором. Персонаж у вигляді кумедного язика дотепно ілюструє те чи інше правило. Це сприяє як сприйняттю, так і запам’ятовуванню. Додаток також містить вправи, для доступу до яких потрібно зареєструватися на сайті розробників.

Вчимо і граємо. Українська

apps_ukr_learn_4

Завантажити з Google Play

Вельми цікава спроба поєднати інтерактивний словник та віртуального репетитора у ненав’язливій ігровий спосіб. Додаток стане у пригоді тим, хто лише починає вивчати українську мову, у першу чергу дітям та іноземцям. Програма дозволяє завчити абетку та найбільш розповсюджені іменники та дієслова, для ілюстрації останніх використано анімацію, яка наочно пояснює слово. Усі матеріали подано в аудіосупроводі, що дозволяє натренувати правильну вимову.

Закріпити вивчений матеріал можна за допомогою ігор, мета яких – правильно вгадати слово, зображене на картинці. Також є і зворотний варіант: дано три слова, і потрібно тицьнути у відповідну картинку, коли вона з’явиться на екрані.

Додаток є безплатним, але час від часу демонструє рекламні оголошення. Версія без реклами коштує 60 гривень.

Слова зі слова

apps_ukr_learn_3

Завантажити з Google Play

Гра-головоломка, що не тільки сприяє збільшенню словникового запасу, а й непогано тренує увагу та посидючість. Процес дещо нагадує відому західну гру Scrabble (також відому у нас під назвою «Ерудит»). Є кілька слів, з літер яких потрібно складати інші слова. Як тільки буде складено певну кількість слів, з’являться нові слова. За кожне вгадане слово гравець отримує монетки, на які в разі скрути можна купувати підказки.

Вивчайте лексику

apps_ukr_learn_5

Завантажити з Google Play

Власне, даний додаток містить типовий набір інструментів для вивчення іноземної мови, у даному випадку – української. Носії більш ніж трьох десятків мов світу можуть опанувати ази розмовної української мови. Що цікаво, додаток легко можна використовувати й у «зворотному напрямку», тобто, наприклад, вивчати іноземну мову.

Програма передбачає складання індивідуального плану навчання, від якого залежить тижневий обсяг матеріалу. Із цікавих функцій можна відзначити функцію навчання уві сні. Опанування матеріалу поєднується з повторенням та перевіркою пройденого матеріалу у формі вікторин.

Уроки української мови

apps_ukr_learn_6

Завантажити з Google Play

Серія додатків для навчання малечі. В ігровій формі дітлахи вивчать назви кольорів, транспорт тощо. Усі дії добре озвучені, тональність та вимова дещо нагадують дикторів з передачі «Вечірня колисанка». Серія адаптована під великі екрани планшетів, на смартфонах картинки досить дрібні, і зорієнтуватися в них дитині буде непросто.

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися