«Чистий Android» – це міф, про який варто забути

Android андроидНа початку червня в рамках конференції Code Conference директор Google Сундар Пічаї зробив кілька суттєвих заяв. Він сказав, що Google додасть у майбутні пристрої Nexus більше програмних «фішок»: «Ми сподіваємося, що поверх Android у Nexus ви побачите більше нових функцій. Потрібні великі інновації в ПЗ». Дехто сприйняв ці слова як відмову від «чистого Android» в Nexus і руху Google в сторону індивідуальності пристроїв. Так сьогодні роблять інші виробники, які за допомогою власних функціональних особливостей і ПЗ надають унікальні можливості. Усе це логічно виглядає, поки не задумуватися, що Nexus уже кілька років не працюють на «чистій» ОС. Час розібратися, що означає цей термін і яким буде Android від Google.

В Android сьогодні є багато додатків із закритими кодами:

  • номеронабирач
  • E-mail (Gmail)
  • Google Now Launcher
  • Google Камера
  • Messenger і Hangouts
  • галерея (Google Photos)
  • браузер (вихідний код Google Chrome закритий)
  • годинники
  • карти
  • пошук і голосове управління

Ці додатки відповідають за ключові функції смартфона, і Google тримає їх під повним своїм контролем. Без цих програм не можна уявити жоден з пристроїв серії Nexus. І хоча ці програмні продукти належать і були розроблені Google, але багато з них доступні для різних партнерів. Це дозволяє пошуковому гіганту нав’язувати власне бачення «чистої», «стокової» системи.

Термін «сток» щодо Android спочатку стосувався способу взаємодії ОС з користувачем. На початку він був досить близький до Android Open Source Project (AOSP) – проекту з вихідним кодом, який доступний кожному розробнику Android. Раніше Android від AOSP був дуже схожий з Android на апаратах Nexus, наприклад, Nexus One або Nexus S. Причина в тому, що номеронабирач, лончер, клієнт електронної пошти, SMS-клієнт, галерея, годинник і навіть браузер були на певному етапі розвитку частиною AOSP, і їхній код був повністю відкритим. Більшість із них і зараз є додатками з відкритим вихідним кодом, але їх більше не оновлюють. Це здебільшого тому, що Google тепер використовує альтернативні їм продукти із закритим кодом.

Сьогодні можна говорити, що більше не існує такого поняття, як «чистий Android». Тепер є поняття Android від Google, і саме так варто його називати надалі. Заявляючи про те, що Nexus-апарати працюють на «стоковій», або «чистій», версії Android, ми робимо так, як хоче Google (Android повністю відкрита, лінійка Nexus працює на відкритій ОС). Але така позиція неправильна з точки зору сьогодення. Звичайно, в технічному сенсі Google визначає «стоковий» Android за допомогою внесених в AOSP змін і буде продовжувати робити це, але значна частина вражень від роботи визначається додатками і сервісами, які не мають ніякого відношення до «відкритості» Android або AOSP. Вони є продуктами і сервісами Google і мають такий же сильний вплив на Android, який дають доповнення Samsung S Voice і HTC Sense.

З користувацької точки зору, апарати Nexus не використовують «стоковий» Android, та й не використовували ніколи. Особливими апарати Nexus робить саме Android від Google. І додавання унікальних для Android від Google програмних особливостей позначає черговий крок на обраному багато років назад шляху для Nexus.

За матеріалами: Android Police

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я