П’ятниця, 14 Червня, 2024

Чому до ваших дверей не прилетять дрони

Найбільший інтернет-магазин Amazon нещодавно продемонстрував нову версію свого квадрокоптера PrimeAir, який має відкрити нову еру логістики. Адже такі машини скоротять час доставки товарів до 20-30 хвилин, тоді як кур’єр встигне не раніше, ніж за кілька годин. Доставку дронами вивчають сьогодні багато компаній, але найближчим часом товари все ж доведеться забирати в кур’єра.

Пропозиція піонера

Amazon можна вважати піонером доставки квадрокоптерами, оскільки компанія розвиває сервіс PrimeAir уже два роки – директор магазину Джеф Безос повідомив про його запуск 1 грудня 2013 року.

Квадрокоптери Amazon є «важковаговиками», які важать до 25 кг і здатні піднімати до 2,5 кг корисного вантажу. Вони літатимуть нижче 100 метрів у радіусі до 15 км від складу.

Ідея сервісу PrimeAir проста: якщо ви живете в радіусі роботи дронів, можете через сайт чи смартфон зробити замовлення, і коптер самостійно доставить його «під двері». Точне місце посадки можна буде вказати самому – дрон попередить про свій приліт, щоб був час встановити посадочну мітку.

 

За підрахунками Amazon, таким способом жителі наближених до складів компанії районів зможуть швидше купувати майже 86% товарів.

Але концепція дронів-кур’єрів на цьому не зупиняється: Audi пропонує доставляти товари прямо в багажник власного авто. Мюнхенським власникам машин цієї марки навіть не потрібно виходити зі свого автомобіля, щоб забрати придбану річ – у багажник її вивантажує сам дрон. Основа цього сервісу – служба Amazone Prime.

Україна не відстає

Вітчизняні логістики також вивчають нові можливості. Компанія «Нова Пошта» працює над подібним сервісом: прототип дрона-листоноші вже літає.

Продемонстрований гаджет може автоматично доставляти невеликі посилки вагою до 0,5 кг на відстань до 3-4 км. Час автономної роботи прототипу – 18 хвилин.

Польоти лише тестові

Попри розгорнуті тестові випробування, сподіватися, що вже найближчим часом можна буде вільно замовляти доставку дронами, не варто.

Однією з головних перешкод на шляху до дронів-кур’єрів є законодавство. Ринок дронів лише зароджується, і країни поки що не мають чітких регламентів використання таких машин компаніями. Сьогодні закони багатьох держав забороняють, наприклад, комерційні польоти коптерів над густонаселеними регіонами, а поряд із літальними машинами повинні знаходитися їхні оператори. Українські розробники також називають відсутність у нашій державі екосистеми для регулювання автоматичної роботи транспортних дронів.

Тому Amazon називає терміни запуску такого сервісу в 3-4 роки. Українські розробники дещо більш песимістичні – вони планують подібні послуги не раніше, ніж за 5-10 років.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися