П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Чому торгівля та реклама перейдуть у месенджери

Популярні сайти все частіше публікують матеріали вже не на своїх сторінках, а в мережах типу Instagram, Snapchat, WeChat, WhatsApp. Ця нова тактика виявилася надзвичайно вигідною, і експерти кажуть, що через ці канали ми будемо отримувати новини в майбутньому.

Одним з перших новий спосіб подання інформації використав популярний в англомовному інтернеті розважальний портал BuzzFeed. Його команда знайшла старе фото силача та кіноактора Дуейна Джонсона та замінила фон на святкову ялинку. Отримане зображення вони опублікували не на сторінках BuzzFeed, а в Instagram, та отримали неочікуваний ефект: фотографія зажила власним життям. Опублікований близько місяця тому знімок лайкнули вже понад 390 тисяч користувачів.

«Ми не просували це зображення, ми не публікували його на своєму сайті, – каже головний редактор BuzzFeed Саммер Бартон. – Ми лише виклали його на Instagram, і звідти воно розлетілося по всьому інтернету. Це просто фантастика».

Експерти кажуть, що тактика BuzzFeed дозволяє передбачити, як персональні месенджери будуть використовуватися в майбутньому. Деякі видавці, розробники ігор та онлайн-магазини, наприклад, використовують їх як нову платформу для дистрибуції та заробітку грошей.

«Найпопулярнішими програмами, які не втрачають свого рейтингу день за днем та місяць за місяцем, є месенджери, – говорить партнер інвестиційної компанії Union Square Ventures Фред Вілсон. Його фірма нещодавно вклала гроші в месенджер Kik, який популярний у молодого покоління. – Це відображення того, що люди роблять на своїх телефонах. Як тільки вони стануть повноцінними порталами мобільного контенту та комерції, ми побачимо, наскільки великі можливості вони дають».

Джерело популярності

Месенджери зручніші і тому стають все популярнішими. Вони швидші за електронну пошту та дозволяють обмінюватися текстом, посиланнями, відео та фотографіями з меншими затратами, ніж традиційні SMS та MMS. Саме тому, наприклад, усе більше українців кожного року вітають один одного зі святами через інтернет.

Окрім цього, у месенджерів є додаткові переваги, яких не мають стандартні засоби комунікації. Наприклад, користувачі KakaoTalk можуть шукати та ділитися з друзями новинками програмного забезпечення. Через Snapchat можна пересилати один одному гроші. А у популярного японського месенджера Line є вбудований платіжний сервіс Line Pay, що дозволяє оплачувати.

Оскільки у месенджерів все більше можливостей, кажуть експерти, це лише питання часу, коли такі агентства новин, як ESPN, Vice та CNN, будуть публікувати свої матеріали всередині комунікаторів.

«Медіа та комунікації зливаються в єдине, – говорить виконавчий директор BuzzFeed Йона Паретті. – Дещо з того, що ми створюємо зараз, стане значною частиною цих месенджерів у наступні один-два роки».

Статистика популярності

За підрахунками аналітиків, близько 40% власників смартфонів використовують месенджери щонайменше раз на місяць. А за останній рік популярність цих програм зросла на 103%.

Одним з найпопулярніших у світі є Viber, який нараховує понад 200 млн користувачів щомісяця. У Японії це Line, абонентська база якого нараховує 170 млн осіб. Лідером залишається WhatsApp, яким користується понад 700 млн користувачів.

Хоча часто подібні програми не генерують прибуток (WhatsApp у 2013 році заробив лише $10,2 млн), кількість таких стартапів зростає. У лютому японський онлайновий ритейлер Rakuten купив Viber за $900 млн. А китайський онлайновий гігант Alibaba інвестував $280 млн у Tango. На придбання WhatsApp у Facebook свого часу витратили $21,8 млрд. Ідея інвесторів проста: залучити спершу мільйони користувачів, а з часом з них можна отримувати гроші.

«Месенджери залучають увагу своїх користувачів, – каже партнер венчурного інвестиційного фонду Benchmark Мітч Ласкі. – Це можна зв’язати з іншими формами комерції».

За матеріалами: NY Times

1 коментар

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися