Вівторок, 16 Квітня, 2024

Популярні додатки об’єдналися для протистояння монополіям Apple та Google

Spotify, Match Group (додатки Tinder та Hinge), Epic Games та ряд інших відомих додатків об’єдналися в альянс Coalition for App Fairness. Задачею новоствореної неприбуткової організаціє є боротьба проти влади технологічних гігантів Apple та Google. Альянс має на меті змінити умови розміщення та роботи додатків в магазинах App Store та Google Play.

Музичний стримінговий додаток Spotify критикував Apple за правила магазину App Store. Засновник компанії Basecamp сказав, що Apple накладає високі грабіжницькі ставки на додатки. Минулого місяця ігробудівна студія Epic Games подала в суд на Apple та Google за антимонопольну поведінку.

«Вони колективно вирішили «Ми не одні в цьому, і, можливо, ми повинні говорити від імені кожного», – каже спікер новоствореного альянсу Сара Максвел.

Практика роботи технологічних компаній вже давно викликає питання у відповідних органів. Уже найближчими днями Міністерство юстиції США подає антимонопольний позов проти Google та його положення на ринку інтернет-пошуку. В липні Конгрес США викликав на «килим» директорів Google, Apple, Amazon, Facebook, щоб вони пояснили бізнес-практики своїх компаній. Однак, як передбачали деякі експерти, виступ виявився простим шоу без реальних наслідків. В Європі регулятори розпочали антимонопольне розслідування проти правил магазину Apple App Store. Схожі звинувачення висуваються проти магазину Amazon у сфері інтернет-комерції.

Центральним пунктом зусиль нового альянсу є тісний контроль Apple та Google за своїми магазинами додатків та фінансовими потоками від покупок. Ці два магазини – Apple App Store та Google Play Store – э найбільшими в світі і фактично глобально контролюють розповсюдження додатків на смартфонах та планшетах. Обидві забирають по 30% за фінансові транзакції користувачів.

Розробники додатків кажуть, що ставка 30% придушує можливість конкуренції. Також часто їм доводиться конкурувати з фірмовими додатками Apple та Google, які, за їхніми словами, мають нечесні переваги.

Альянс вже опублікував на своєму сайті список із 10 принципів, які, на його думку, дозволять проводити більш чесну політику. Серед таких принципів – прозорий процес затвердження додатку для публікації, можливість розробникам напряму спілкуватися з користувачами.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися