Чому ми можемо розпрощатися з музикою через 3,5 мм

Уже найближчі покоління мобільників можуть значно ускладнити прослуховування музики. До них буде неможливо напряму під’єднати улюблені навушники через відсутність стандартного роз’єму 3,5 мм. Виробники зате зможуть зробити смартфони ще тоншими.

Історія про відмову від роз’єму 3,5 мм повторно зазвучала в ЗМІ кілька тижнів тому. Тоді з’явилися чутки, що Apple збирається відмовитися від роз’єму 3,5 мм уже в наступній версії iPhone. Причиною для цього називалася завелика товщина стандартного miniJack – відмова від нього дозволить мобільникам схуднути ще на 1 мм.

Підрахунки Apple доводять інші виробники, які кілька років тому випускали рекордні за тонкістю апарати. Гаджет Oppo R5 нараховував 4,85 мм, і через це йому довелося позбавитися штекера miniJack. Замість нього виробник пропонував користуватися перехідником з microUSB.

Виробники вусупереч комфорту

Хоча тонші телефони виглядатимуть привабливішими, використання перехідника створить щоденні незручності. Але таку ідею просуває не лише Apple, а й інші виробники.

Керівництво Huawei – одного з найбільших китайських і одного з п’яти найбільших світових виробників смартфонів – розповіло порталу Androidcentral про можливі плани. Вендор вважає зникнення роз’єму 3,5 мм у майбутньому цілком можливим через повсюдний перехід виробників на стандарт USB-C.

«Головною причиною цьому є факт підтримки роз’ємом Type C зарядки, підключення периферійних пристроїв, відтворення аудіо- і відеофайлів, – каже віце-президент з лінійки смартфонів компанії Huawei Чангжу Лі. –  Роз’єм 3.5 мм втрачає свою актуальність, за винятком випадків, коли користувачеві необхідно підключити до телефона зовнішній жорсткий диск по USB під час прослуховування музики в навушниках».

Виходець з HTC Ерік Лін вважає, що відмова від загальноприйнятого роз’єму не означатиме повсюдного переходу на Bluetooth. Адже бездротові навушники вимагають окремого живлення та мають проблеми зі звуком. Окрім цього, дротові навушники набагато дешевше виробляти. «Зараз більшість користувачів, особливо за межами Північної Америки, очікують від комплектації нового смартфона наявність навушників», – каже він.

Більше гнучкості без 3,5 мм

Відмова від роз’єму для навушників не лише звільнить місце всередині апарата й дозволить зробити телефони тоншими. За словами Лі, без такого конектора проектування смартфонів стане гнучкішим: «Відмова від цього роз’єму забезпечить більшу гнучкість при розподілі апаратного забезпечення в корпусі і товщини пристрою. Цей роз’єм є найбільш товстою периферійною частиною телефона».

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я