Понеділок, 24 Червня, 2024

Роботи навчилися їздити по стінах

Інженери з лабораторії Disney Research в Цюріху розробили робота, який може котитися по вертикальній поверхні. Видання New Scientist повідомляє, що в планах розробників – навчити пристрій їздити по стелі.

Розробник цієї машини Пол Бірдслі відзначає, що на створення незвичайного чотириколісного робота його підштовхнула проблема: зазвичай колісні пристрої не можуть подолати стіни та інші подібні перешкоди, коли переміщаються по пересіченій місцевості або в будівлях. Вирішити завдання вдалося за рахунок використання двох роторів: передній тягне робота вгору, а задній – штовхає до стіни.

Крім того, робот укомплектований двома пропелерами. Вони створюють потрібну тягу для підйому пристрою по стіні. Дивіться, як це відбувається:

Довжина експериментальної моделі – близько 60 см. Її несучий елемент виготовлений з вуглецевого волокна, а решта деталей надрукована на 3D-принтері. Маса робота – менше 2 кг. Пристрій живиться від літій-полімерної батареї, якої вистачає на 10 хвилин руху. Розробники відзначають, що більш важкі роботи тієї ж конструкції не могли б переміщатися по вертикальних стінах.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися